Tenis

Parmentierová - Pegulaová 7:5, 6:2 Tenisový turnaj v Québecu vyhrála Francouzka Parmentierová

16. září 2018 19:07 - Québec/Praha

Francouzka Pauline Parmentierová ukončila v rozhodujícím duelu turnaje v Québecu vítěznou cestu kvalifikantky Jessicy Pegulaové. Osmá nasazená tenistka porazila nečekanou americkou finalistku 7:5, 6:2 a získala čtvrtý titul v kariéře.

Dvaatřicetiletá Parmentierová si udržela stoprocentní finálovou bilanci, uspěla i ve čtvrtém duelu o titul. Letos se radovala podruhé po dubnovém triumfu v Istanbulu, předtím čekala na turnajové prvenství téměř deset let.

Pegulaová, které patří až 227. místo v žebříčku, zažila navzdory dnešní porážce nejlepší týden v kariéře. Přemožitelka Kristýny Plíškové z prvního kola hrála o titul poprvé v kariéře a byla nejníže postavenou finalistkou na WTA Tour od loňského května, kdy hrála o titul v Norimberku tehdy 254. tenistka světa Barbora Krejčíková.

Québecu (tvrdý povrch, hala, dotace 250 000 dolarů):
Dvouhra - finále:
Parmentierová (8-Fr.) - Pegulaová (USA) 7:5, 6:2
Čtyřhra - finále:
Muhammadová, Sanchezová (USA) - Juraková, Knollová (2-Chorv./Švýc.) 6:4, 6:3.

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.