Rubriky:

Tenis

Živě

Tenistky a výuka čínštiny. Posuďte, jak zvládly její výslovnost české hvězdy

5. října 2018 14:18 - Peking/Praha
(Aktualizováno: 5. října 2018 14:25)

Říct něco čínsky? Výzva, kterou si pro tenistky připravili pořadatelé turnaje v Pekingu. Pro hvězdné hráčky to nebylo vůbec jednoduché, avšak snažily se s tímto úkolem poprat a užily si u toho spoustu legrace. Podívejte se, jak to šlo Češkám Petře Kvitové a Karolíně Plíškové.

 

Turnaj v Pekingu vrcholí, než však začal, požádali pořadatelé několik tenistek, aby si vyzkoušely převyprávět několik frází v čínštině.

Úkol to pro Petru Kvitovou, Rumunku Simonu Halepovou, Karolínu Plíškovou, Francouzku Caroline Garciaovou, Dánku Caroline Wozniackou a Ukrajinku Elinu Svitolinovou nebyl vůbec jednoduchý.

Hráčky se ale do výzvy pustily s chutí a snažily se co nejvíce napodobit správnou výslovnost. Většině to celkem šlo, a když došlo ke zkomolení, nechyběly u toho samozřejmě ani jejich pořádné výbuchy smíchu.

Posuďte sami, jak se hvězdným tenistkám v jednom z nejsložitějších jazyků dařilo říci třeba Ahoj, jmenuji se..., nebo miluji tě.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.