Rubriky:

Tenis

Fanoušci rozhodli. Nejoblíbenější tenistkou je světová jednička

10. prosince 2018 13:09 - Praha

Jedno ocenění za druhým sbírá světová jednička Simona Halepová. Nejprve byla Ženskou tenisovou asociací zvolena nejlepší hráčkou roku, poté obdržela čestný doktorát od univerzity v Temešváru a nyní ji ocenili i fanoušci, kteří ji podruhé za sebou zvolili nejoblíbenější tenistkou.

 

Profimedia.cz

Fantastický rok má za sebou Simona Halepová. Ovládla turnaje v čínském Šen-čenu a kanadském Montrealu, ale hlavně vyhrála svůj první grandslam. Sedmadvacetiletá Rumunka triumfovala na French Open a mohla se tak radovat ze svého doposud největšího titulu v kariéře.

V únoru se navíc vrátila na tenisový trůn, který od té doby patří jen jí. Není tedy divu, že ke konci roku se úspěšná tenistka dočkala i řady ocenění. Kvůli vyhřezlé ploténce se sice nemohla zúčastnit prestižního Turnaje mistryň, na slavnostní galavečer však dorazila a převzala cenu WTA pro nejlepší hráčku roku.

Další pocty se světová jednička dočkala nedávno, když jí univerzita v Temešváru udělila za skvělé výsledky na tenisových kurtech a přínos Rumunsku čestný doktorát. Nyní se může radovat znovu. Fanoušci ji podruhé za sebou zvolili nejoblíbenější hráčkou. „Mockrát vám děkuji, také vás mám ráda,“ napsala Halepová na sociální sítě.

V nominaci na nejoblíbenější tenistku nechyběly ani dvě české hvězdy, Petra Kvitová a Karolína Plíšková. Halepová je druhou tenistkou, které se podařilo toto ocenění získat opakovaně. Dokonce šestkrát za sebou anketu vyhrála Polka Agniezska Radwaňská. První vítězkou se stala v roce 2009 Ruska Jelena Dementěvová.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis