Rubriky:

Tenis

Tenistky vracející se po mateřské a zranění budou déle chráněny

14. prosince 2018 10:22 - Londýn

Tenistky vracející se po mateřské pauze či po zranění budou mít delší dobu chráněný žebříček než dosud. Po letošním sledovaném comebacku Sereny Williamsové o tom rozhodlo vedení ženské tenisové asociace (WTA). Informovala o tom britská média, WTA ještě změny nepotvrdila.

 

Vracející se tenistky budou moci takzvaný chráněný žebříček, jenž odpovídá jejich postavení před přerušením kariéry, využít ve dvanácti turnajích během tří let. Dosud to bylo osm turnajů za dva roky.

WTA zároveň nevyhověla návrhu Williamsové, aby měly tyto tenistky i chráněné nasazení. Budou však mít jistotu, že v prvních kolech turnajů na nasazené hráčky nenarazí.

Třiadvacetinásobná grandslamová šampionka Williamsová se letos v únoru vrátila po porodu dcery a v žebříčku kvůli pauze klesla až na 451. místo. Nebyla tak nasazená na grandslamovém Roland Garros, což vyvolalo debatu. Organizátoři Wimbledonu následně bývalou světovou jedničku nasadili jako číslo 25, i když ji k tomu žebříčkové postavení neopravňovalo.

Podle BBC také WTA upřesnila svá pravidla o oblečení a uvedla, že legíny a elastické šortky mohou nosit tenistky i bez sukní či šatů. Také v tomto případě se jedná o reakci na Williamsovou, jež v Paříži překvapila přiléhavým "kočičím" úborem. Prezident Francouzské tenisové federace Bernard Giudicelli následně uvedl, že pro příští ročník pravidla zpřísní a podobné oblečení na Roland Garros povoleno nebude.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis