Živě

Šafářová rozlučku s kariérou odkládá. Na Australian Open končit nebude

4. ledna 2019 16:31 - Praha

Plánovaný konec se odkládá. Česká tenistka Lucie Šafářová chtěla letos uzavřít aktivní tenisovou kariéru na svém oblíbeném Australian Open, jenže na první grandslam sezóny nakonec kvůli zdravotním problémům vůbec neodcestuje.

 

Václav Šálek, ČTK

Ve čtyřhře měla v Melbourne Šafářová nastoupit po boku kamarádky Barbory Strýcové. Místo ní bude hrát s plzeňskou rodačkou devatenáctiletá Markéta Vondroušová.

„Rozloučení se bohužel odkládá. Dostala jsem zánět šlachy na zápěstí a do Austrálie neodjedu. Hrozně mě to mrzí. I kvůli tomu, že jsem měla šanci zahrát si čtyřhru s Bárou a rozloučit se s lidmi na okruhu," uvedla Šafářová na svém instagramovém účtu.

„Pořád ale platí, že chci ukončit kariéru na kurtu. Kde to bude, to uvidím podle svého zdravotního stavu," ujišťuje 31letá hráčka, že poslední start na profesionální úrovni nevzdává.

Vondroušová už je pro Strýcovou druhou náhradní spoluhráčkou. Původně byla domluvená s Andreou Sestini Hlaváčkovou, ale ani tu nepustilo do Austrálie zranění.

roj, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.