S. Williamsová - Mariaová 6:0, 6:2Uragán americké hvězdy, Serena začala Australian Open parádně. Ruská hvězdička končí s debaklem

Tomu se říká úvod šampionky! Serena Williamsová vstoupila do Australian Open v parádním stylu, když v prvním kole smetla za pouhých 50 minut hry zkušenou Němku Tatjanu Mariaovou 6:0, 6:2. S debaklem naopak opouští Melbourne desátá hráčka světa Darja Kasatkinová, která vyhořela s Timeou Bacsinszkou 3:6, 0:6. Klidný postup slaví Alexander Zverev, který ve třech setech přehrál Slovince Aljaže Bedeneho.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

S. Williamsová (16-USA) - Mariaová (Něm.)Video: sntv

Nišikori (8-Jap.) - Majchrzak (Pol.)

Cestu za svým snem, kterým je 24. grandslamový titul, začala Serena Williamsová více než přesvědčivě. Pokud se totiž tenisový fanoušek dostal na zápas královny tenisových kurtů s dvacetiminutovým zpožděním, o úvodní set přišel.

Američanka v něm smetla svou soupeřku Tatjanu Mariaovou jasně 6:0. Ostřílená jednatřicetiletá tenistka uhrála v celé sadě pouhých pět míčů!

Školení v podání sedmatřicetileté legendy pokračovalo i ve druhém setu. Williamsová přišla o první game až za stavu 0:3, tedy po osmi vyhraných hrách v řadě. Utkání i přes drobnou minipřekážku dovedla za pouhých 50 minut k pohodlné výhře 6:0, 6:2.

"Ráda skáču rovnýma nohama do hluboké vody a plavu. Uvidíme, jak se to vyvrbí. Dnes to byl dobrý zápas," řekla sedmatřicetiletá Williamsová po utkání, které trvalo jen 49 minut. "Je hezké být zpět. Prožila jsem tady překrásné chvíle."

Postupuje Keysová i Mertensová

Roli favoritky potvrdila kromě Karolíny Plíškové i Madison Keysová, která si poradila se 112. hráčkou světa, domácí Destanee Aiavaovou dvakrát 6:2.

Více se na postup nadřela světová čtrnáctka Elise Mertensová, která zdolala bojovnou Slovenku Annu Schmiedlovou 6:2, 7:5.

Pohodové první kolo mají naopak za sebou světová dvanáctka Anastasia Sevastovová, která si poradila s Němkou Barthelovou a Eugenie Bouchardová po výhře nad Číňankou Pengovou 6:2, 6:1.

Úspěšný vstup do turnaje má za sebou i dvojnásobná grandslamová vítězka Garbiňe Muguruzaová, která si poradila s nebezpečnou Číňankou Zhengovou s přehledem 6:2, 6:3.

Kasatkinová s debaklem

Nečekanou porážku utrpěla desátá hráčka světa a jeden z největších talentů světového tenisu Daria Kasatkinová. Jednadvacetiletá tenistka nestačila na ostřílenou Švýcarku Timeu Bacsinszkou a prohrála drtivě 3:6, 0:6.

Devětadvacetileté hráčce sice patří díky zranění v žebříčku až 145. příčka, v roce 2016 však byla světovou devítkou.

Medveděv na úvod školil Jihoafričana, slavi i Alexander Zverev

Za jednoho z možných černých koní Australian Open je považován ruský tenista Daniil Medveděv. Dvaadvacetiletý rodák z Moskvy si v prvním kole v pohodovém tempu poradil s Jihoafričanem Llyodem Harrisem, kterého smetl za 109 minut 6:1, 6:2, 6:1. Ruský tenista nepřišel během zápasu ani jednou o servis, svému soupeři ho naopak vzal sedmkrát.

Zápas čtyř tiebreaků se odehrál tak trochu tradičně mezi Chorvatem Ivem Karlovičem a Polákem Hubertem Hurkaczem. V nich byl nakonec úspěšnější 211 centimetrů vysoký Karlovič, který vyhrál 3:1 na sety.

Na hraně vyřazení se ocitl devátý hráč světa Kei Nišikori v souboji s dalším polským tenistou Kamilem Majchrzakem. Favorit prohrával se 176. hráčem světa již 0:2 na sety, utkání však nakonec i díky skreči třiadvacetiletého soupeře v pátém setu vyhrál a postoupil do druhého kola.

Ze stejného stavu otáčel zápas i 23. hráč světa Carreňo-Busta s neznámým Italem Lucou Vannim, španělský favorit utkání vyhrál až po téměř čtyřech hodinách boje v pátém setu 6:4.

Devět gamů dovolil Slovinci Bedenemu Alexander Zverev. Svěřenec Ivana Lendla a světová čtyřka vyhrál s přehledem 6:4, 6:1, 6:4.