Šarapovová je po operaci ramene, vynechá i Miami

27. února 2019 20:56 - St. Petersburg

Bývalá světová tenisová jednička Maria Šarapovová se podrobila menší operaci pravého ramene, s kterým měla dlouhodobé potíže. Jednatřicetiletá Ruska proto nebude hrát v březnu nejen v Indian Wells, ale ani v Miami. Na turnaje by se mohla vrátit koncem dubna ve Stuttgartu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Jak mnozí víte, rameno mě bolelo od loňského léta. Po US Open jsem se ho snažila posílit, ale od bolesti mi to nepomohlo," uvedla Šarapovová na instagramu. Poté, co si vyslechla názory několika lékařů v různých zemích, se rozhodla pro zákrok, po němž ji čeká několik týdnů pauzy.

S pravým ramenem byla pětinásobná grandslamová šampionka na operaci už v roce 2008. Letos absolvovala tři turnaje a bez omezení dohrála jen Australian Open, kde došla do osmifinále. V Šen-čenu a Petrohradu odstoupila.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.