Jeden z nejdůležitějších okamžiků, rozpovídala se česká hvězda o tom, jak jí pomohla tenisová legenda

7. března 2019 13:24 - Indian Wells/Praha
(Aktualizováno: 7. března 2019 15:37)

Obě jsou úspěšné tenistky, obě si během své kariéry prošly hrůzným napadením nožem. Při setkání si tak toho měly hodně co říct. Petra Kvitová se na právě probíhajícím turnaji v Indian Wells rozpovídala o setkání s bývalou tenistkou Monikou Selešovou. „Byla jsem překvapená, že chce se mnou o tom mluvit,“ přiznává česká hráčka.

 

Profimedia.cz

O hrůzném přepadení, ke kterému došlo před více než dvěma roky v jejím bytu v Prostějově, nechce už Petra Kvitová příliš hovořit. Přesto se k němu vrátila na právě probíhajícím turnaji v Indian Wells, kde novinářům vyprávěla o loňském setkání ve Wimbledonu s Monikou Selešovou, která si během své kariéry prožila něco podobného.

Monika Selešová, tenistka, která svůj první grandslam získala v roce 1990 v pouhých šestnácti letech. Do května roku 1993 jich vyhrála ještě sedm a stala se světovou jedničkou. Pak se ale z kurtu stáhla. Důvod? Napadení nožem, zranění a psychický šok. K otřesnému činu došlo na turnaji v Hamburku, kdy na kurt vběhl duševně nemocný muž a talentovanou hráčku pobodal.

Úspěšná tenistka utrpěla poranění zad, a hlavně psychickou újmu. I když už zranění bylo zahojeno, psychické trauma přetrvávalo dál. Vše řešila přejídáním a déle než dva roky jí trvalo, než se vrátila na kurt. V roce 1996 ovládla Australian Open. Svou kariéru oficiálně ukončila v roce 2008.

Během loňského Wimbledonu se rozhodla zajít za Petrou Kvitovou a pomoci jí. „Setkaly jsme se a popovídaly si o tom, co se nám stalo. Bylo hezké se setkat s někým, kdo zažil něco podobného. Byla jsem překvapená, že chce se mnou o tom mluvit,“ přiznala Kvitová na webu indianexpress.com.

„Opravdu jsem nečekala, že za mnou přijde jedna z největších tenisových legend, svěří se mi s tím, co se jí stalo a bude se mi snažit pomoci. Byl to pro mě jeden z nejdůležitějších okamžiků v životě, dodala dvojnásobná grandslamová vítězka, která bude o nyní další úspěch usilovat v Indian Wells, kde se ve druhém kole střetně buď s Venus Williamsovou, nebo Andreou Petkovicovou.

vk, Sport.cz, Právo

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.