Živě

Šafářová se zotavuje po operaci. Dojde k rozlučce tenisové královny na kurtech?

7. března 2019 15:18 - Praha

Lucie Šafářová se nadále zotavuje po chirurgickém odstranění mandlí, které podstoupila ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně. Na svém Instagramu zveřejnila fotografii, jak poprvé po operaci vychutnává svoji oblíbenou kávu.

 

Wilson Tennis, Twitter

Tenistka loni oznámila, že plánuje ukončit kariéru. Jejím původním záměrem bylo rozloučit se na svém oblíbeném Australian Open letos v lednu, to se však bohužel kvůli zdravotním problémům nepodařilo. Šafářová podle svých slov dostala zánět šlachy na zápěstí.

Fanoušci by si ale velmi přáli, aby se Šafářová rozloučila na kurtu, což by nejspíš ráda uskutečnila i sama tenistka. Když v lednu oznamovala, že do Austrálie kvůli zranění nepojede, sama tvrdila, že plán ukončit kariéru na tenisovém dvorci je pořád aktuální. "Kde to bude, to uvidím podle svého zdravotního stavu," napsala tehdy na svůj Instagram.

Dvaatřicetiletá Šafářová má za sebou fantastickou kariéru. V singlu se dostala nejvýše na páté místo, zahrála si finále French Open i semifinále Wimbledonu. Celkem na okruhu WTA ve dvouhře triumfovala sedmkrát.

V deblu dokonce světovému tenisu kralovala. S Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou vytvořila úspěšný a oblíbený deblový pár známý jako "Bucie" a společně vyhrály pět grandslamů, chybí jim pouze titul z Wimbledonu.

S Barborou Strýcovou pak dosáhly na bronz na OH v Riu de Janeiru, když v boji o třetí místo porazily další český pár Hlaváčková - Hradecká. Brněnská rodačka je také trojnásobnou vítězkou Fed Cupu.

bak, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.