Rubriky:

Tenis

Galan - Johnson 6:3, 6:3 Šance na turnajový hattrick je pryč, Johnson na kolumbijskou senzaci nestačil

12. dubna 2019 08:59

Domácí favorit Steve Johnson potřetí v řadě antukový turnaj v Houstonu nevyhraje. Vítěznou sérii Američanovi ukončil po devíti zápasech senzačně Kolumbijec Daniel Elahi Galan, až 241. hráč žebříčku, který teprve v úterý vyhrál poprvé zápas na okruhu ATP. O dva dny později Johnsona porazil 6:3, 6:3.

Dvaadvacetiletý Galan hraje teprve třetí turnaj ATP a v Houstonu se díky volné kartě dostal do kvalifikace. Johnson naopak coby nejvýše nasazený hráč začal až ve druhém kole. A navázal na předchozí překvapivé výsledky, protože do čtvrtfinále v Houstonu se nedostal ani jeden z šesti nejvýše nasazených tenistů.

"Steve byl jednoznačným favoritem. Zpočátku jsem byl nervózní, ale věděl jsem, co mám dělat. V poslední době se mi moc nedařilo, tento týden je zatím skvělý. Každý den hraju lépe," řekl Galan, jenž objíždí hlavně challengery a z turnajů nižší úrovně má jediný titul.

V prvním čtvrtfinále v kariéře na ATP Tour narazí na Jordana Thompsona z Austrálie.

Turnaj mužů v Houstonu:
Dvouhra - 2. kolo:
Galan (Kol.) - Johnson (1-USA) 6:3, 6:3
Thompson (7-Austr.) - Giraldo (Kol.) 4:6, 7:6 (7:1), 7:5
Querrey (8-USA) - García-López (Šp.) 6:4, 6:3
Tenisový turnaj žen v Bogotě
Dvouhra - 2. kolo:
Erraniová (It.) - Schoofsová (Niz.) 6:2, 6:1.
ČTK

Časová osa: Tenis

Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.