Živě

Pražský turnaj WTA láká na Plíškovou a loučení Šafářové

26. dubna 2019 14:06 - Praha

Hvězda současnosti Karolína Plíšková a s kariérou se loučící Lucie Šafářová, která nakonec bude hrát jen čtyřhru, jsou největšími taháky pátého ročníku pražského tenisového turnaje WTA. Na antuce dvorců Sparty ve Stromovce se hlavní soutěž J&T Banka Prague Open hraje od 29. dubna do 4. května s dotací 250 tisíc dolarů.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Světová čtyřka Karolína Plíšková zkusí navázat na pražské vítězství před čtyřmi lety. Z domácích hráček jsou v hlavní soutěži i Markéta Vondroušová, Barbora Strýcová, Kateřina Siniaková, Kristýna Plíšková a na divokou kartu Karolína Muchová, která ji dostala po odhlášení Šafářové ze dvouhry.

"Pět domácích hráček v hlavní soutěži svědčí o tom, jak kvalitní hráčky na okruhu máme," pochvalovala si ředitelka turnaje Petra Černošková a doufala, že ochozy budou stejně jako v předchozích letech zaplněné do posledního místa.

Petra Kvitová ve finále tenisového turnaje J&T BankaPrague Open.

Vlastimil Vacek, Právo

Rozšířit už tak početné české zastoupení v hlavní soutěži se z kvalifikace pokusí Marie Bouzková, Tereza Smitková, Tereza Martincová, Anastasia Zarycká a divoké karty dostaly Denisa Allertová a Barbora Štefková. Z předních domácích hráček se při sobotním losování pavouku dvouhry neobjeví jen loňská vítězka a dvojnásobná královna Wimbledonu Petra Kvitová.

Ze zahraničních hvězd se do metropole chystají světová třináctka Anastasija Sevastovová z Lotyšska a švýcarská dvacítka Belinda Bencicová. Divokou kartu dostala bývalá dvojka světového žebříčku Ruska Světlana Kuzněcovová.

Petra Kvitová s trofejí za vítězství tenisového turnaje J&T Banka Prague Open.

Vlastimil Vacek, Právo

Někdejší světová pětka dvouhry a jedničky čtyřhry Šafářová se rozhodla ukončit kariéru a pražský turnaj je její posledním vystoupením na českém území. Nakonec nastoupí jen ve čtyřhře, protože se necítí být v takové formě, aby si singlovou rozlučku užila. Oficiální rozloučení se uskuteční před nedělním finále.

Vstup od kvalifikace do semifinále je opět zdarma. Jen na sobotní finále se prodávaly vstupenky za 200 a 300 korun a kapacita 2500 míst už je vyprodaná.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.