Rubriky:

Tenis

Živě

Velká ztráta pro pražský turnaj. Po Plíškové se odhlásila i další česká hvězda

30. dubna 2019 11:42 - Praha

Tenistka Markéta Vondroušová odstoupila kvůli žaludečním problémům z turnaje J&T Banka Prague Open. Finalistka z minulého týdne z Istanbulu doufala alespoň v účast ve čtyřhře, ale i z té se nakonec odhlásila.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

"Moc mě to mrzí. Těšila jsem se, že se v Praze ukážu fanouškům," uvedla Vondroušová na sociálních sítích. Špatně se cítila po pondělním příletu z Turecka. "Dnes v noci jsem toho moc nenaspala. Zkoušela jsem čekat do poslední možné chvíle, že bych to zkusila, ale zápas bych teď fakt nezvládla."

Svěřenkyně Jana Hernycha byla letos před turnajem v Istanbulu ve finále i v Budapešti a postoupila do čtvrtfinále na velkých turnajích v Indian Wells a Miami.

Se Strýcovou nenastoupily

Ve čtyřhře měla Vondroušová hrát v páru s Barborou Strýcovou, s kterou v lednu postoupily do semifinále Australian Open. "Čtyřhra není fyzicky tak náročná a doufám, že problémy budou ustupovat a bude mi lépe," přála si, ale do večerního zápasu 1. kola nakonec se Strýcovou nenastoupily.

Devatenáctiletá Vondroušová je třetí domácí hráčkou, která oproti původním plánům v pátém ročníku turnaje nezasáhne do dvouhry. V pátek se rozhodla vynechat singl s kariérou se loučící Lucie Šafářová a v pondělí odstoupila kvůli virovému onemocnění nasazená jednička Karolína Plíšková.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Wimbledon 2019

133. ročník tenisového Wimbledonu se odehraje od 1. do 14. července na travnatých dvorcích londýnského All England Clubu. Z loňského roku tituly obhajují Němka Angelique Kerberová a Srb Novak Djokovič.