Obrovská škoda! Muchová byla blízko první velké trofeje, finále se švýcarskou kvalifikantkou těsně prohrála

4. května 2019 11:02 - Praha
(Aktualizováno: 4. května 2019 14:29)

Takřka tři hodiny strávily na kurtu finalistky pražského turnaje WTA Karolína Muchová a Švýcarka Jil Teichmannová. Vyčerpávající duel, který byl na chvíli přerušen kvůli dešti, nakonec kvalifikantka a 146. hráčka světa vyhrála 7:6, 3:6, 6:4.

 

Michal Kamaryt, ČTK

"Soupeřka hrála dobře, držela mě vzadu, zasloužila si vyhrát. Já jsem se pak vždycky něčeho lekla a nepodržela sem si servis, nebyl to dneska můj den," komentovala svůj výkon dvaadvacetiletá rodačka z Olomouce.

Dvaadvacetiletá Muchová dostala do soutěže divokou kartu po odřeknutí Lucie Šafářové a šanci proměnila v nejlepší turnaj v dosavadní kariéře. Poprvé na okruhu WTA hrála semifinále i finále a díky tomu prorazí do první stovky světového žebříčku. Ze 106. místa poskočí o 30 příček.

Jil Teichmannová ze Švýcarska s trofejí pro vítězku turnaje.

Michal Kamaryt, ČTK

Chyběl poslední krok

"Měla jsem vyhrát první set, udělal jsem dost chyb a ona prostě zahrála dobře," doplnila ještě ke svému úvodnímu slovu Muchová.

Celý týden beru pozitivně, ale samozřejmě mě mrzí, že jsem to nedotáhla do vítězného konce," zakončila svoje resumé nadějná reprezentantka.

Česká tenistka Karolína Muchová po finále tenisového turnaje J&T Banka Prague Open.

Vlastimil Vacek, Právo

Z dosavadní 146. pozice si výrazně polepší také Teichmannová, která získala premiérový titul na okruhu WTA a je druhou zahraniční vítězkou v pětileté historii turnaje. Předloni se ve Stromovce radovala Němka Mona Barthelová. Loni na J&T Banka Prague Open kralovala Petra Kvitová, v roce 2016 uspěla Šafářová a v roce 2015 Karolína Plíšková.

Finále turnaje okruhu WTA v Praze
 Teichmannová -Muchová 7:6, 3:6, 6:4
nov, ČTK, Sport.cz

ČT 2 6:1, 2:6, 6:4 Krejčíková - Pavljučenkovová 6:1, 2:6, 6:4 konec
20210612T15:10:00+0200
Krejčíková vs. Pavljučenkovová
Krejčíková vs. Pavljučenkovová
Krejčíková
Pavljučenkovová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.