Živě

Prostějovský challenger už bez Čechů. Šafránek schytal debakl, Kopřiva byl blízko

5. června 2019 17:26 - Praha

Čeští tenisté na prostějovském antukovém challengeru Moneta Czech Open dohráli. Nejprve se poroučel z turnaje Václav Šafránek, jehož z kurtu doslova vyprovodil nejvýše nasazený Nor Casper Ruud, který ho zdolal ve dvou setech 6:1, 6:1. Neuspěl ani Vít Kopřiva, který po obrovské bitvě podlehl ve třech setech Němci Peteru Torebkovi 6:4, 4:6, 4:6.

 

Profimedia.cz

Šafránek proti Norovi neměl žádnou šanci, když od začátku tahal za kratší konec. „Ukázal se žebříčkový rozdíl mezi námi. Hrál daleko lépe než já. Navíc, mě se dnes nedařilo, a tak z toho vzešla taková jednoznačná prohra. Hrál rychle, agresivně, pořád jsem byl pod obrovským tlakem. Zejména z forhendu byl vynikající. Z topspinů, které na mě létaly, po vysokém odskoku, jsem dělal moc chyb a on z toho těžil," uvedl Šafránek.

Rodák z Bílovce Kopřiva, hájící barvy Prostějova, měl k postupu podstatně blíže. Po vítězném prvním setu však začal zbytečně chybovat, a nakonec se po dvou hodinách a čtyřiceti minutách radoval Němec Torebko.

Kopřiva: Taková prohra hodně mrzí

„Prohrát po tak dlouhé době, a ještě na kurtu, kde trénuji, to hodně mrzí," litoval jednadvacetiletý tenista, jemuž na světovém žebříčku ATP patří až 617. příčka. Torebko podle něj lépe servíroval a byl i mnohem trpělivější při výměnách.

„Já jsem v nich nebyl tak agresivní a dělal mnohem více chyb. To rozhodlo. Druhý i třetí set, to byl pořád stejný scénář, bohužel. Jsem ale rád, že jsem dostal volnou kartu a musím za to organizátorům poděkovat. Před turnajem bych osmifinále bral. Teď jsem zklamaný. Prohra bolí. Jak se z toho vyspím, tak to ale asi budu hodnotit pozitivně," uvedl Kopřiva.

Challenger v Prostějově
Dvouhra, osmifinále:
Ruud(1-Nor) - Šafránek (ČR) 6:1, 6:1
Torebko (Něm.) - Kopřiva (ČR) 4:6, 6:4, 6:4
Andujar (3-Špa) - Safwat (13-Egypt) 6:4, 6:3
Gaio (10-It.) - Kovalík (5-SVK) 6:0, 6:4
Arevalo (Špa) - Garcia Lopez (6-Špa) 6:3, 4:6, 6:1
Zapata Miralles (15-Špa) - Ehrat (Švyc.) 6:1, 7:6 (5)
Balazs (11-Maď.) - Haerteis (Něm.) skreč.
Petr Marek, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.