Rubriky:

Tenis

Živě

Siniakovou vystřídá v čele žebříčku čtyřhry Mladenovicová

7. června 2019 17:18 - Paříž/Praha

Kristina Mladenovicová se v pondělním vydání žebříčku WTA stane poprvé v kariéře novou světovou jedničkou ve čtyřhře. Francouzská tenistka z čela pořadí po 33 týdnech sesadí Kateřinu Siniakovou, před českou hráčku se dostane i její partnerka Tímea Babosová, s níž dnes na Roland Garros postoupila do finále.

 

Michel Euler, ČTK/AP

Šestadvacetiletá Mladenovicová s Maďarkou Babosovou v semifinále vyřadily Elise Mertensovou a Arynu Sabalenkovou a v žebříčku vystoupají na vrchol bez ohledu na výsledek finále. Světovou jedničkou se mohla po brzkém konci obhájkyň titulu Siniakové s Barborou Krejčíkovou stát i Belgičanka Mertensová, musela by ale získat titul.

Po vyřazení Siniakové měla šanci dostat se do čela deblového žebříčku také Barbora Strýcová, která ale se Sie Šu-wej z Tchaj-wanu vypadla na pařížské antuce ve třetím kole.

Kateřina Siniaková na Roland Garros.

Pavel Golovkin, ČTK/AP

Mladenovicová čtyřhru na Roland Garros vyhrála už v roce 2016, tehdy ve dvojici s krajankou Caroline Garciaovou. Letos se dala dohromady s Babosovou, která už deblový žebříček v minulé sezoně celkem 13 týdnů vedla.

ČTK

Časová osa: Tenis

Wimbledon 2019

133. ročník tenisového Wimbledonu se odehraje od 1. do 14. července na travnatých dvorcích londýnského All England Clubu. Z loňského roku tituly obhajují Němka Angelique Kerberová a Srb Novak Djokovič.