Rubriky:

Tenis

Živě

Manažerka Vondroušové: Markétu musíme chránit, je skromná a upřímná

11. června 2019 09:33 - Praha

Narodila se v Třinci, od patnácti let ale žije v USA. Jako zaměstnankyně velké marketingové firmy Octagon má nyní Kateřina Stecová na starosti mezinárodní reklamní smlouvy nové české tenisové hvězdy Markéty Vondroušové.

 

Ondřej Deml, ČTK

„Všechno potřebuje čas, jeden velký výsledek někdy nestačí, chce to potvrdit. Ale my věříme, že s Markétiným talentem a přístupem je další úspěch za rohem," věří Stecová české finalistce Roland Garros.

Octagon správně zavětřil, už když bylo Vondroušové 13 let, a začal s ní spolupracovat. Před necelými dvěma lety podepsala momentálně 16. hráčka světového žebříčku pětiletou sponzorskou smlouvu s firmou Nike, na které se podle Stecové po úspěchu na French Open vlastně nemusí nic měnit.

Markéta Vondroušová zatím svůj úspěch na Roland Garros nestihla oslavit

Sport.cz

Zhodnocení v globálním měřítku

„Markéta tam má nastavený dobrý základ i bonusy," říká manažerka Vondroušové, která spolupracuje také s Karolínou Plíškovou nebo Dominikou Cibulkovou. „Ale nejsem na to úplně sama, jsme velká firma a zabýváme se sportovním marketingem přes třicet let."

Zatímco v Česku zastupuje Vondroušovou jako manažer bývalý squashista Jan Koukal, síla Octagonu může zanedlouho dvacetileté hráčce přinést zajímavé zhodnocení jejího talentu i v globálním měřítku. Tenistky velmi často propagují hodinky, kosmetiku, elektroniku.

Markéta Vondroušová po porážce ve finále French Open

sntv

„Zajímají nás i automobilky, prostě firmy, které investují do tenisu," říká Stecová, která ale musí dohlížet hlavně na to, aby hráčka měla odpovídající počet obchodních partnerů a mohla se dál rozvíjet. „Tenisté nemají moc volných dnů, aby mohli být k dispozici sponzorům," dodává.

Vondroušová je podle své agentky zajímavá i tím, že je skromná a upřímná. Bez problémů navíc dokáže komunikovat v angličtině.

Ashleigh Bartyová (vpravo) s trofejí Suzanne Lenglenové pro vítězku tenisového French Open, vedle ní poražená finalistka Markéta Vondroušová.

Michel Euler, ČTK/AP

„Mým úkolem je Markétu taky chránit, aby ji ten zájem moc nevyčerpal. Pokud jde o mezinárodní média, budeme před Wimbledonem hodně vybírat, kdo dostane rozhovor a kdo musí počkat," říká Stecová, která je s Vondroušovou v čilém kontaktu.

„Nemusela jsem s ní zatím řešit nic komplikovaného. Na Markétu jsme prostě pyšní."

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Wimbledon 2019

133. ročník tenisového Wimbledonu se odehraje od 1. do 14. července na travnatých dvorcích londýnského All England Clubu. Z loňského roku tituly obhajují Němka Angelique Kerberová a Srb Novak Djokovič.