Živě

Nadal a spol.? Jsou nudní, vždy jsem fandil Federerovým soupeřům, říkají nové hvězdy

18. června 2019 19:34 - Praha

Absolutní nadvláda. Jinak se kralování trojice Novak Djokovič, Rafael Nadal a Roger Federer nazvat nedá. Ani jejich pokročilý tenisový věk na tom nic nemění. Nedávno se do neschopnosti mladých hvězd nahradit současné giganty opřel i legendární Boris Becker. Tsitsipas, Medveděv či Kyrgios však reagovali po svém.

 

Profimedia.cz

"Mám velký respekt k Rogerovi, Rafovi a Novakovi, ale mladí hráči by se měli ukázat. Samozřejmě jednou už budou (velká trojka) příliš staří, ale člověk chce vidět předání pochodně v době, kdy jsou na vrcholu. Chceme vidět, jak je Tsitsipas a Thiem porážejí, když jsou stále ještě velmi dobří," těmito slovy okomentoval současnou situaci v mužském tenisu jednapadesátiletý Becker.

Becker: Dominance Nadala a spol.? Tohle přece nedává smysl!

A tím nekončil. "Měli bychom se spíš zabývat kvalitou a přístupem hráčů mladších 28 let, protože tohle přece nedává smysl. Je to určitá mentalita, kterou ti mladí nemají a ty tři hvězdy ano. Není to o forhendech, o kondici. Je to o přístupu," zamýšlela se německá legenda. Její slova potvrzuje i fakt, že žebříčkovému pořadí vládla trojice Federer, Nadal, Djokovič stejně jako dnes i před jedenácti lety.

Řecký tenista Stefanos Tsitsipas v akci během grandslamového French Open.

Kai Pfaffenbach, Reuters

Nudná trojka a žádný respekt

Taková slova se však novým očekávaným hvězdám bílého sportu nelíbí. Řecký supertalent Stafanos Tsitsipas tak označil kralování "svaté trojice" a především jejich tenis za nudný, mnohem dále však zašel Nick Kyrgios.

"Nemám k nim žádný respekt. Proč bych ho měl mít? Jen proto, že hrají tenis? Nejsem si jistý, jestli to v úctě k nim trošku nepřeháníme. Djokoviče fakt nemusím a Nadal? Tak ten porážky vážně nezvládá," pálil ostrými Australan, kterému se dlouhodobě nedaří naplnit svůj potenciál.

Kyrgios perlí: French Open je sračka. A Wimbledon? Jsem hvězda, zastavit mě může jen má hlava

Mimochodem, Kyrgios se proti Djokovičovi může pochlubit neskutečnou statistikou, když vyhrál oba dva dosavadní vzájemné duely, navíc v nich neztratil ani set.

Pak však australský bouřlivák přece jen vytasil jednu poklonu. "Porazit Nadala na French Open, když je zdravý, to je skoro nemožné. Antuka je pro něj naprosto ideální a on tam vládne. To samé platí ve Wimbledonu o Djokovičovi či Federerovi," dodal Kyrgios.

Nick Kyrgios na podání

Stein Silas, ČTK

Federera jsem nikdy nemusel

A Daniil Medveděv? Ten bez obalů přiznal, že v mládí Federera nenáviděl. "Ano, je to pravda. Rogera jsem jako mladý kluk nesnášel. Nemohl jsem prostě už vidět, jak furt vyhrává. Zásadně jsem vždycky fandil jeho soupeřům. Bylo to stejné jako s Barcelonou, taky jsem se těšil, až ji někdo porazí," vzal si na pomoc přirovnání s fotbalovým katalánským gigantem ruský tenista.

"Za jejich dlouhověkostí je kromě skvělé techniky, kterou mají, i stále se zlepšující zdravotní a rehabilitační péče. Oni s sebou mají velké týmy, které se o ně neustále starají. To je hlavní důvod, proč jsou pořád na vrcholu. Dříve tenisté končili do třiceti let, dnes je Federerovi o sedm víc a pořád je schopný hrát pětisetový zápas na antuce," dodává třináctý hráč světa Daniil Medveděv.

Vítězové grandslamových turnajů v posledních pěti ročnících 
Australian Open 
rok vítěz
2019 Novak Djokovič
2018 Roger Federer
2017 Roger Federer
2016 Novak Djokovič
2015 Novak Djokovič
French Open 
2019 Rafael Nadal
2018 Rafael Nadal
2017 Rafael Nadal
2016 Novak Djokovič
2015 Stan Wawrinka
Wimbledon 
2018 Novak Djokovič
2017 Roger Federer
2016 Andy Murray
2015 Novak Djokovič
2014 Novak Djokovič
US Open 
2018 Novak Djokovič
2017 Rafael Nadal
2016 Stan Wawrinka
2015 Novak Djokovič
2014 Marin Čilič
pan, Sport.cz

  Dijasová - Krejčíková dnes 07:00
20210724T07:00:00+0200
Dijasová vs. Krejčíková
Dijasová vs. Krejčíková
Dijasová
Krejčíková
  Bertensová - Vondroušová dnes 08:30
20210724T08:30:00+0200
Bertensová vs. Vondroušová
Bertensová vs. Vondroušová
Bertensová
Vondroušová

Časová osa: Tenis

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.