Rubriky:

Tenis

Šarapovová ukončí spolupráci s Högstedtem, trenér se zaměří na Petersonovou

2. srpna 2019 21:53 - Stockholm/Praha

Po Naomi Ósakaové, Garbině Muguruzaové či Angelique Kerberové brzy vymění trenéra i další někdejší světová tenisová jednička Maria Šarapovová. Dvaatřicetiletá Ruska přestane podle serveru Goodtogreat.se spolupracovat s koučem Thomasem Högstedtem, jehož další svěřenkyní se má stát švédská jednička a aktuálně 70. hráčka světového žebříčku Rebecca Petersonová.

 

Twitter

„Zatím není (Högstedt) součástí mého týmu, ale doufám, že se připojí před US Open," citoval švédský server Petersonovou, která se na právě probíhajícím turnaji ve Washingtonu postarala o senzaci vyřazením nasazené jedničky a šampionky US Open z roku 2017 Sloane Stephensové. „Thomas v posledních dvaceti letech netrénoval žádného švédského tenistu, o to víc bude zajímavé s ním spolupracovat."

Högstedt vedl Šarapovovou v letech 2011 až 2013, pod jeho vedením vyhrála Roland Garros (2012) a na olympiádě v témže roce v Londýně získala stříbro. Spolupráci znovu obnovili v minulém roce.

mm, Sport.cz

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.