Bez úspěchu. Další grandslamová vítězka se už nehodlá trápit a končí předčasně sezonu

15. října 2019 16:17 - Praha

Sezona bez titulu, propad žebříčkem, rozchod s trenérem. Další bývalá světová jednička se rozhodla předčasně ukončit letošní sezonu. Po Garbiňe Muguruzaové a Marii Šarapovové tento krok učinila Angelique Kerberová. Trojnásobná grandslamová vítězka bude místo turnajů léčit puchýře a hledat nového kouče, který by ji vrátil mezi elitu.

 

Profimedia.cz

Takovou sezonu si rozhodně nepředstavovala. Během ní nevyhrála jediný titul a její výkony byly jako na houpačce. Proto se Angelique Kerberová rozhodla ji předčasně ukončit. Kvůli puchýřům na noze se odhlásila tento týden z turnaje v Lucemburku a nebude tak usilovat o body, které by potřebovala k zajištění účasti na prestižní soutěži WTA Elite Trophy.

Místo toho si doléčí zranění, a hlavně začne hledat nového kouče. Po vypadnutí ve druhém kole Wimbledonu, kde obhajovala titul, se rozešla s Rainerem Schüttlerem. Na turnajích se poté pokoušela hrát bez trenéra, avšak v Torontu, Cincinnati ani na US Open nepřešla přes úvodní kolo.

A tak se na asijské turnaje dohodla, že bude spolupracovat s Dirkem Dierem, bývalým tenistou a současným asistentem ve fedcupovém týmu. Ale ani s ním příliš úspěšná nebyla. V Ósace si sice zahrála semifinále, avšak na dalších turnajích opět nepřešla přes první kolo. Jasno o trenérovi by však chtěla mít brzy, neboť už v polovině příštího měsíce hodlá začít s přípravou na další sezonu.

Trojnásobná grandslamová vítězka tak následovala své kolegyně, které taktéž předčasně ukončily nepovedenou sezonu. Již před několika týdny se takto rozhodla bývalá světová jednička Garbině Muguruzaová a nedávno pak Maria Šarapovová. Tu letos trápilo bolavé rameno. Po US Open se chtěla zúčastnit ještě několika turnajů, avšak ze všech se kvůli němu musela odhlásit.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: