Rubriky:

Tenis

Kvitová posedmé vyráží na Turnaj mistryň: Ruka už je lepší, bolí jen občas

21. října 2019 16:12 - Praha

Kvůli zranění ruky neodehrála tolik zápasů, kolik si představovala. Přesto se Petra Kvitová už posedmé kvalifikovala mezi osm nejlepších tenistek sezony a opět si zahraje Turnaj mistryň, který se letos poprvé koná v čínském Šen-čenu. Když devětadvacetiletá Češka hrála Masters premiérově, hned ho ovládla. A co letos?

Sport.cz

Nepřijde vám zvláštní, že jste zdaleka neodehrála všechny naplánované turnaje a stejně se v Číně představíte?

Nejbolavější bylo odhlásit se z Roland Garros den před začátkem, přišla jsem i o trávu a zvládla až Wimbledon. Ten ještě dopadl docela dobře, na to, že jsem netrénovala a musela doléčit ruku. Vynechala jsem spoustu tréninků, turnaje bez přípravy byly trochu těžší, ale už jsem si i trochu zvykla.

Jak je na tom aktuálně vaše levá paže?

Ruka už je lepší, ani tolik nenatéká a bolí jen občas. Když se hrají zápasy, tak další den to trochu cítím, ale není to nic hrozného. S návlekem na ruce asi dohraju sezonu, ale budu se snažit, abych ho nemusela nosit do té nové.

Tenistka Petra Kvitová prohrála ve čtvrtfinále turnaje v Pekingu po velkém boji se světovou jedničkou Ashleigh Bartyovou

Mark Schiefelbein, ČTK/AP

Pomohla vám herní přestávka?

Wu-chan a Peking byly dobré turnaje. Po delší době dostala ruka záhul. Potřebovala jsem si odpočinout, vypnout i v hlavě a teď musím začít balit. Trénovala jsem naposledy v sobotu a na kurt půjdu zase až v Číně.

Plíšková vyrazí na Turnaj mistryň s novou chutí. Bazén dvě stě metrů nad zemí vymění za ušetřený čas

Poletíte na Masters sebevědomá?

To, že jsem se vůbec kvalifikovala, je výjimečné. Letos jsem měla opravdu hodně starostí se zdravím a vynecháváním turnajů. Takže tenhle je za odměnu. Ale nepojedu si to užít, chci hrát dobrý tenis a může se stát cokoli.

V Šen-čenu už jste si v minulosti dvakrát zahrála. Jaké na něj máte vzpomínky?

Ne moc dobré (v roce 2016 skrečovala v 1. kole). Teď se ale hraje jinde, v hale, v jiné části města. Asi to bude podobné jako Masters v Singapuru. Chystají to lidi, co dělají stuttgartské turnaje, takže to bude určitě na úrovni a Číňani se postarají, aby to stálo za to.

Česká tenistka Petra Kvitová v akci během turnaje v Pekingu.

Mark Schiefelbein, ČTK/AP

Co je pro vás na Turnaji mistryň ze zkušenosti to nejdůležitější?

Jsem taková matadorka, co? Hraje se o každý game. Jednou už jsem byla na masážním stole s tím, že letím domů a najednou jsem hrála semifinále se Šarapovovou a pak finále... I když se prohraje jeden zápas, nedaří se, pořád je tady šance, a to je na tom hezké.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Eurosport Sakkariová - Kvitová dnes 02:00
20200126T02:00:00+0100
Sakkariová vs. Kvitová
Sakkariová vs. Kvitová
Sakkariová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.