Federer vynechá premiérový ATP Cup, chce být s rodinou

30. října 2019 12:00 - Sydney

Premiéra týmové soutěže tenistů ATP Cup se bude muset v lednu obejít bez grandslamového rekordmana Rogera Federera. Hvězdný Švýcar se dnes omluvil s vysvětlením, že dva týdny na začátku sezony stráví s rodinou. Otec čtyř dětí je i v 38 letech na vrcholu sil a ve světové špičce se hodlá ještě udržet.

 

Arnd Wiegmann, Reuters

Bez Federera se v nové soutěži pro 24 týmů Švýcarsko, jež bylo nalosováno do skupiny s Belgií či Velkou Británií, nepředstaví. Zatím má jistou účast 18 reprezentací na základě umístění svého nejlepšího hráče v žebříčku plus pořádající Austrálie, zbytek pole bude doplněno do 13. listopadu. Čeští tenisté jsou daleko za postupovými pozicemi.

"Po dlouhé diskusi s rodinou a týmem o celém příštím roku jsem se rozhodl, že tyto dva týdny během ATP Cupu budou dobré pro mou rodinu i můj tenis," uvedl Federer v prohlášení. "Určitě je to správné, pokud chci ještě nějakou dobu na okruhu hrát," dodal.

Roger Federer v rodné Basileji vybojoval už desátý titul.

Aly Song, Reuters

Nová soutěž se uskuteční od 3. do 12. ledna v Brisbane, Perthu a Sydney jako příprava na úvodní grandslam sezony Australian Open. Pořadatelé slibují hvězdné obsazení, i když Federer jim zkřížil plány. Srb Novak Djokovič či Španěl Rafael Nadal by nicméně chybět neměli.

Federer se na poslední chvíli odhlásil z Masters v Paříži

Vítěz 20 grandslamů a dlouholetá světová jednička Federer už dříve ohlásil, že v příští nabité sezoně plánuje startovat mimo jiné na olympijských hrách v Tokiu i na antukovém Roland Garros, který v posledních letech často vynechával.

ČTK

Časová osa: Tenis

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: