Rubriky:

Tenis

Tenisová megastar naštvala fanoušky: Svatby gayů a leseb? To ne! Oceňte mě!

8. listopadu 2019 11:00 - Praha

Tenisová legenda Margaret Courtová se nechce vrátit na Australian Open, pokud ji národní tenisový svaz řádně nepozve a neuzná tak její úspěchy. Držitelka rekordních 24 grandslamových titulů ve dvouhře nebyla v Melbourne Parku od roku 2017, kdy se veřejně postavila proti uzákonění manželství párů stejného pohlaví, kvůli čemuž se stala terčem kritiky.

 

Příští rok uplyne 50 let od kalendářního Grand Slamu, jehož Courtová dosáhla v roce 1970. A bývalá tenistka chce, aby se jí od organizace Tennis Australia dostalo stejného respektu jako krajanu Rodu Laverovi, jenž byl letos v Melbourne oceněn za svůj kalendářní Grand Slam z roku 1969.

"Myslím, že by si se mnou lidé z Tennis Australia měli sednout a promluvit si. Nikdo mi nezavolal, nikdo o tom se mnou přímo nemluvil. Myslím, že do toho raději nechtějí šťourat," řekla sedmasedmdesátiletá Courtová, jejíž jméno nese druhá největší aréna v Melbourne Parku.

Pozvěte mě a zaplaťte mi cestu

"Přivezli Roda z Ameriky. Jestli si myslí, že se tam jen tak objevím, tak to tedy ne. Měli by mě pozvat a zaplatit mi cestu, jako to udělali u něj, a ocenit mě. Pokud to neudělají, nechci tam jet," dodala jedna ze tří žen historie, jež získala kalendářní Grand Slam (spolu s Maureen Connollyovou a Steffi Grafovou).

Austrálie legalizovala manželství osob stejného pohlaví v prosinci 2017 poté, co se pro něj v referendu vyjádřilo 61,6 procenta respondentů. Courtová, jež je křesťanskou pastorkou, se odmítavě vymezuje proti gayům a kritizuje lesby z řad tenistek. Loni se její bývalá soupeřka Billie Jean Kingová připojila k hlasům těch, kteří kvůli jejím homofobním názorům vyzvali k přejmenování arény.

Tennis Australia uvedla, že způsob, jak připomenout triumfy Courtové, promýšlí. "Stále platí, že uznáváme její tenisové úspěchy, i když její názory se neslučují s našimi hodnotami rovnosti, různorodosti a inkluze," uvedla organizace.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis