Musím se vzpamatovat, teď už nesmím prohrát, ví po úvodním nezdaru Federer

11. listopadu 2019 12:25 - Praha

Pořádně si zkomplikoval situaci. Turnaj mistrů pro legendárního Rogera Federera začal porážkou s neoblíbeným soupeřem Dominicem Thiemem. A dvacetinásobného grandslamového šampiona tím postavil prakticky před hotovou věc. Aby odvrátil vyřazení hned v základní fázi, nesmí si už osmatřicetiletý Švýcar dovolit v duelech proti Matteovi Berrettinimu a pravděpodobně ani proti Novaku Djokovičovi zaváhat.

Video již není dostupné

sntv

Šestinásobný vítěz Turnaje mistrů ve svém úvodním duelu ve Skupině Björna Borga podlehl Thiemovi 5:7, 5:7. Šestadvacetiletý Rakušan v Londýně potvrdil, že na švýcarského fenoména umí, letos ho porazil už potřetí.

Federer startuje na vyvrcholení sezony ATP Tour posedmnácté a pouze jednou, v roce 2008, nepostoupil do semifinále. Aby letos nedopadl stejně jako před jedenácti lety, potřebuje v úterý v souboji poražených zdolat italského debutanta Berrettiniho a podle výsledků dalších zápasů nejspíš i ve čtvrtek dlouholetého rivala Djokoviče. Srb v neděli vyhrál hladce 6:2, 6:1.

Federer: Začíná pro mě normální turnaj

"Beru to tak, že nyní pro mě začíná normální turnaj. Už si prostě nemůžu dovolit prohrát. Tohle ale zažívám každý týden posledních dvacet let, takže z tohoto pohledu to pro mě není nic nového," řekl Federer.

Navzdory úvodní porážce bude dvacetinásobný grandslamový šampion proti Berrettinimu jasným favoritem. V dosud jediném vzájemném duelu ztratil Federer s třiadvacetiletým Italem v třísetovém zápasu ve Wimbledonu jen pět gamů.

Djokovič zahájil Turnaj mistrů suverénní výhrou, Federer klopýtl

"Tady je každý soupeř těžký, zvlášť s jeho podáním a schopnostmi. Já se musím vzpamatovat, hrát lépe než dnes a snad ten zápas vyhraju," řekl Federer po nedělní porážce v londýnské hale O2.

pan, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.