Rubriky:

Tenis

Všechno do sebe zapadlo, pochvaloval si Thiem po vítězství nad legendou

11. listopadu 2019 13:51 - Londýn/Praha

Jak na Rogera Federera? To ví jen několik málo tenistů. Mezi tou hrstkou je i Dominic Thiem, který legendu dokázal letos už třikrát porazit. Teď se mu to podařilo i na prestižním Turnaji mistrů v Londýně, když ho v úvodním zápase skupiny zdolal 7:5, 7:5. „Všechno do sebe zapadlo,“ pochvaloval si rakouský tenista.

Video již není dostupné

sntv

Když ho los na letošním Turnaji mistrů svedl do skupiny s Novakem Djokovičem a Rogerem Federerem, nadšený zrovna nebyl. Tušil, že o postup do semifinále bude muset hodně tvrdě bojovat. Dominica Thiema však mohlo těšit to, že proti Rogeru Federerovi má zatím jako jeden z mála hráčů výbornou bilanci, v šesti vzájemných duelech ho dokázal čtyřikrát porazit.

Teď se mu to podařilo znovu. V úvodním utkání skupiny na Turnaji mistrů zdolal Federera 7:5, 7:5 a mohl se tak radovat z pátého vítězství nad ním. Legendu tak porazil letos i potřetí. „Je to pro mě velice milé vítězství. Hrát proti němu je pro mě vždy poctou," uvedl Thiem na webu ATP.

„Abych ho ale mohl porazit, tak musí do sebe vždy všechno zapadnout. A to se tady podařilo. Kvalitně jsem podával, solidní jsem byl i na příjmu, což jsou dvě nejdůležitější věci, když hrajete v hale,“ vysvětloval rakouský tenista. „Odehrál jsem dobrý zápas,“ pochvaloval si s tím, že je to pro něj o to cennější, že to bylo v hale, kde se Federerovi obzvláště daří.

Musím se vzpamatovat, teď už nesmím prohrát, ví po úvodním nezdaru Federer

Teď světová pětka narazí na Novaka Djokoviče, který ve svém úvodním utkání smetl Mattea Berrettiniho 6:2, 6:1. „Novak je momentálně nejlepší. Hrát proti němu je v současnosti tou největší výzvou,“ prohlásil Thiem, který letos dokázal vítěze šestnácti grandslamů porazit na antuce na French Open.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.