Rubriky:

Tenis

To myslíte vážně, nebo je to vtip? Nadala po prohře rozzlobila otázka novináře

12. listopadu 2019 11:38 - Londýn/Praha

Tak hladkou porážku Rafaela Nadala v úvodním utkání na Turnaji mistrů asi nikdo nečekal. Světová tenisová jednička poprvé v kariéře nestačila na Němce Alexandera Zvereva a prohrála s ním ve dvou setech 2:6 a 4:6. Devatenáctinásobný grandslamový vítěz se nehodlal vymlouvat a uznal, že soupeř byl lepší. Avšak naštvalo ho, když se ho novináři zeptali, zda jeho výkon nemohla ovlivnit nedávná svatba. "To jsou hovadiny," rozčílil se.

Video již není dostupné

sntv

I když se na Turnaj mistrů kvalifikoval již hodněkrát, účast často musel rušit kvůli zraněním. Málem to tak dopadlo i letos. Rafael Nadal měl na nedávném turnaji v Paříži problémy s břišními svaly, a tak raději ani nenastoupil do semifinále. Chtěl se šetřit právě na prestižní turnaj v Londýně, ze kterého mu stále v jeho sbírce chybí titul.

Jenže tréninkové manko se projevilo hned v úvodním utkání. Nadal v něm nestačil na obhájce titulu Zvereva. S německým mladíkem prohrál hladce 2:6 a 4:6. Vymlouvat se na své nedávné zdravotní trable ale španělský tenista rozhodně nechtěl. Uznal, že soupeř byl lepší.

„Necítil jsem v břiše žádnou bolest,“ prohlásil Nadal na webu ATP. „To je ale jediná dobrá zpráva. Saša hrál výborně, zatímco mně to nešlo. Mohl bych hledat výmluvy a důvody, kvůli kterým tomu tak bylo, ale nebudu. Jediným vysvětlením je to, že jsem nebyl na kurtu dost dobrý,“ přiznal antukový král.

Obhájce titulu porazil na Turnaji mistrů světovou jedničku

„Jestli tady chci uspět, tak budu muset hrát v příštím zápase mnohem lépe,“ uvědomoval si devatenáctinásobný grandslamový vítěz, kterého poté rozčílil novinář, který se ho tázal, zda jeho výkon nemohla ovlivnit nedávná svatba. Zda ho to nemohlo rozptýlit a vyvést z koncentrace. „To myslíš vážně, nebo je to vtip?“ ptal se Nadal tazatele nakvašeně.

Ten mu potvrdil, že se o legraci rozhodně nejedná. Nadal se mu tedy poté snažil vysvětlit, že je to nesmysl, aby ho po patnáctileté známosti ovlivnila výměna prstýnků. „Jsou to hovadiny,“ dodal a ukončil tiskovou konferenci v anglickém jazyce. Ve středu světovou jedničku čeká ve skupině utkání proti Danillu Medveděvovi z Ruska.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis