Rubriky:

Tenis

Nic nečtěte! Stala se chyba, varuje fanoušky Berdych

13. listopadu 2019 11:06 - Praha

Českému tenisu definitivně odejde do důchodu jeden z nejlepších hráčů v jeho historii. Bývalý čtvrtý hráč světa Tomáš Berdych chtěl ale až do soboty držet informaci o rozloučení s bohatou kariérou v tajnosti. Moment překvapení však už nevyjde, což dvojnásobného daviscupového šampiona evidentně mrzí.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Berdych už dříve avizoval, že se nutně nemusí loučit v roli aktivního hráče na turnaji a nemá nic proti tomu konec s profesionální kariérou jednoduše oznámit. Zásadní zprávu si nakonec naplánoval sdělit v sobotu na probíhajícím Turnaji mistrů v Londýně. Utajovanou informaci však prozradil jeho otec deníku Blesk, který ji k překvapení samotného hráče zveřejnil.

„Ahoj. Jestli chcete malé překvapení, nedívejte se do žádných médií a na sociální sítě," varoval Berdych fanoušky ve videu na svém twitterovém účtu.

„Ale jasně, vím, to je dnes nemožné. Stala se trošku chyba," vysvětloval své lehké rozladění nad únikem informace.

Je rozhodnuto! Berdych končí kariéru. Rozloučí se na luxusní scéně

„Plánoval jsem to jako překvapení na sobotu, kdy budu v Londýně. To už teď ale není možné, je to celé pryč," povzdechl si. „Ale to je v pohodě. Na podrobnosti si počkejte do soboty. Uvidíme se!" dodal.

Rodák z Valašského Meziříčí připustil ukončení kariéry už po letošním US Open, kde prohrál v prvním kole s americkým mladíkem Jensonem Brooksbym. Od té doby se na kurtech neukázal.

Někdejší finalista Wimbledonu, semifinalista z US Open, Australian Open, Roland Garros a US Open kvůli chronickým problémům s levou kyčlí odehrál letos jen dvacet zápasů.

roj, Sport.cz

  4:6, 2:6 Muchová - Mertensová 4:6, 2:6   konec
20201022T16:15:00+0200
Muchová vs. Mertensová
Muchová vs. Mertensová
Muchová
Mertensová
  4:6, 6:4, 6:3 Kuděrmětovová - Ka. Plíšková 4:6, 6:4, 6:3   konec
20201022T18:00:00+0200
Kuděrmětovová vs. Ka. Plíšková
Kuděrmětovová vs. Ka. Plíšková
Kuděrmětovová
Ka. Plíšková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.