Šarapovová na turnaji v San Diegu získala první letošní titul

SAN DIEGO

Druhá hráčka světového žebříčku Maria Šarapovová získala na turnaji v San Diegu první letošní titul. Nejvýše nasazená hráčka v nedělním finále porazila Švýcarku Patty Schnyderovovu 6:2, 3:6 a 6:0 a za obhajobu titulu získala prémii 181.980 z celkové dotace 1,34 miliónu dolarů.

Loňská šampiónka z US Open na turnajový triumf čekala od října loňského roku, kdy vyhrála v rakouském Linci. Letos se Šarapovová potýká s vleklými problémy s ramenem, které ji zabránily absolvovat naplánovaný program.

Jejím cílem však není honba za tituly za každou cenu. "Radši budu v grandslamovém finále, než abych vyhrála turnaj čtvrté kategorie. Klidně bych mohla hrát třicet turnajů jako některé jiné tenistky, kdybych opravdu chtěla vyhrávat turnaje, ale to je pro mě fyzicky nemožné," vysvětlila ruská tenistka.

V San Diegu se letos hrálo naposledy, turnaj se stěhuje do dějiště příštích olympijských her Pekingu.

SAN DIEGO
Dvouhra - finále:
Šarapovová (1-Rus.) - Schnyderová (11-Švýc.) 6:2, 3:6, 6:0.
Čtyřhra - finále:
Blacková, Huberová (1-Zimb./JAR) - Azarenková, Čakvetadzeová (Běl./ČR) 7:5, 6:4.