Rozhodčí Berka měl v Ostravě vyloučit i opavského Mondeka

Sudí Ondřej Berka podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR měl v závěru pátečního utkání 18. kola první ligy mezi Ostravou a Opavou (0:0) vyloučit také hostujícího Karola Mondeka. Červenou kartu ve slezském derby dostal jen domácí Adam Jánoš.

Hlavní rozhodčí Ondřej Berka vylučuje Adama Jánoše z Ostravy.

Mondek sice v 88. minutě skluzem vypíchnul míč Damemu Diopovi, ale následně podrážkou kopačky trefil holeň ostravského útočníka. Berka chyboval, když slovenskému záložníkovi pouze odpískal faul a nedal mu druhou žlutou kartu.

Komise rovněž Berkovi vytkla, že ve 40. minutě udělil Jánošovi po souboji s opavským Filipem Součkem nejprve druhou žlutou kartu a až po intervenci videorozhodčího a přezkoumání situace ukázal domácímu středopolaři za facku soupeři rovnou červenou kartu.

K dalším zápasům a výkonům sudím v 18. ligovém kole se komise rozhodčích ve svém komuniké ze zasedání nevyjádřila.