Tenis

Šílený Zverev! Německý tenista před očima legendy běsnil, pak se sesypal

3. ledna 2020 13:51 - Praha

Má to být sezona, ve které konečně zaútočí na vysněný grandslamový titul a definitivně tak potvrdí pověst očekávané budoucí superstar. Rok 2020 však Alexander Zverev zrovna s velkou parádou nezahájil. Kromě jeho porážky na ATP Cupu s domácím Alexem De Minaurem se bude vzpomínat i na další moment, který ke cti mladého Němce zrovna neslouží.

Pořádně těžkou skupinu vyfasovali němečtí tenisté na ATP Cupu. Kromě domácí Austrálie zde mají ještě Řecko s vítězem Turnaje mistrů Stefanosem Tsitsipasem či Kanadu, ve které pro změnu úřaduje dvojice očekávaných hvězd budoucnosti Shapovalov, Auger-Aliassime.

A hned v první den tak Němci narazili na domácí tým. Na úvod si dle očekávání poradil Nick Kyrgios s Janem-Lennardem Struffem a Alexander Zverev byl tak postaven před jasný úkol - zdolat osmnáctiletý australský drahokam Alexe De Minaura.

V první setu to vycházelo. Zverev vyhrál sadu 6:4, ve druhé dokonce vedl 3:1 a vše nasvědčovalo tomu, že svůj úkol splní. Pak se však tenistovi s ruskými kořeny začalo vše sypat. De Minaur podporován nadšenými fanoušky vyhrál druhý set v tiebreaku a srovnal na 1:1.

A to bylo na Zvereva moc. Na lavičce před zraky nehrajícího kapitána a legendy německého tenisu Borise Beckera na několikrát rozmlátil raketu. Se šestinásobným grandslamovým vítězem navíc během střídání stran prakticky nekomunikoval, na jeho rady většinou nereagoval ani pohledem.

Šok na úvod ATP Cupu. Isner a spol. nestačili na Seveřany

A další vývoj se tak dal očekávat. Zcela rozhozený rodák z Hamburku zbytek zápasu vůbec nezvládl. Brzy prohrával 0:4, sadu ztratil 2:6 a Německo tak úvodní duel skupiny prohrálo.