Rubriky:

Tenis

Mimořádná událost! Světová jednička se vrací po sedmi letech na kurty. Narazí na Češky?

10. února 2020 11:10 - Dubaj/Praha

Tenisoví fanoušci se brzy dočkají mimořádné události. Už za týden se po sedmileté pauze vrátí na profesionální okruh WTA bývalá světová jednička Kim Clijstersová. Velký comeback naplánovala Belgičanka na turnaj v Dubaji, který začíná 17. února.

 

WTA

Šestatřicetiletá šampionka se původně chtěla vrátit na kurty už na začátku ledna, ale kvůli zranění kolena musela své plány přehodnotit. Očekávala, že bude moct nastoupit až v březnu v mexickém Moterrey, ale nyní už se cítí fit a jejímu startu v Dubaji nic nebrání.

„Přijímám divokou kartu do Dubaje. Jsem opravdu nadšená, že se můžu vrátit na kurty a hrát zase zápasy. Už se nemůžu dočkat, až se vrátím ke hře, kterou tolik miluju. Až se zase ukážu před fanoušky - podpora, které se mi od oznámení comebacku dostalo, byla ohromující," řekla Clijstersová oficiálním stránkám WTA.

Na elitním turnaji se může těšit na ty nejlepší soupeřky, účast přislíbily Petra Kvitová, Karolína Plíšková, Naomi Ósakaová, Angelique Kerberová, Simona Halepová či čerstvá šampionka Australian Open Sofia Keninová.

Clijstersová se jako trojnásobná matka pokusí o návrat k tenisu

Otázka aktuální výkonnosti čtyřnásobné grandslamové šampionky je samozřejmě velkou neznámou, nicméně už v minulosti ukázala, že velké comebacky umí.

Poprvé ukončila kariéru už ve 23 letech kvůli opakovaným zdravotním problémům a touze založit rodinu. Za dva roky se ale do tenisu vrátila už coby matka dcery Jady a hned vyhrála US Open a stala se vůbec první nenasazenou hráčkou v historii, které se povedlo v New Yorku triumfovat.

Petře Kvitové přibude na okruhu WTA silná soupeřka.

Lee Jin-man, ČTK/AP

Titul také rodačka z Bilzenu za rok obhájila. Před sedmi roky se s kariérou rozloučila podruhé. Od té doby přivedla na svět ještě syny Jacka a Blakea.

roj, Sport.cz

O2 Sport 4:6, 3:6 Blinkovová - Ka. Plíšková 4:6, 3:6   konec
20200918T11:00:00+0200
Blinkovová vs. Ka. Plíšková
Blinkovová vs. Ka. Plíšková
Blinkovová
Ka. Plíšková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Tenis - US Open 2020

Tenisový Grand Slam US Open probíhá od pondělí 31. srpna do neděle 13. září v New Yorku. Letos se koná už 140. ročník turnaje. Dotace jsou ve výši 53,4 milionů USD. Posledními vítězi ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Bianca Andreescuová.