Rubriky:

Tenis

Kyrgiose v Mexiku vypískali. Se*u na ně, může mi to být u pr*dele, zlobil se

26. února 2020 10:55 - Acapulco/Praha

Hned v prvním kole tenisového turnaje v Acapulcu skončil obhájce titulu Nick Kyrgios. Australan vzdal po porážce v první sadě 3:6 Francouzi Ugo Humbertovi kvůli zraněnému levému zápěstí. Známého bouřliváka navíc pořádně naštvala reakce fanoušků, kteří ho po skreči vypískali.

Video již není dostupné

sntv

Šestý nasazený Kyrgios už kvůli bolavému zápěstí vynechal předchozí turnaje v Delray Beach a New Yorku. Do Acapulca ale přijel obhajovat titul a 500 bodů, jenže zdravotní trable ho dohnaly hned v úvodu.

24letý tenista evidentně nebyl v pohodě. Když se pokoušel hrát obouručný bekhend, viditelně trpěl, a tak se často uchyloval pouze k jednoručným slajsům.

Za stavu 1:4 se nechal ošetřit, pak ještě dvakrát dokázal udržet servis, ale po prohraném setu si na lavičce sundal ze zápěstí bandáž a duel skrečoval. Z hlediště se následně ozýval pískot fanoušků.

„Může mi to být u pr*ele. Fakt se na to můžu vys*at. Nejsem zdravý, přesto jsem sem přijel a snažil se hrát. Před turnajem jsem dělal mediální aktivity, pomáhal jsem. Snažil jsem se fanouškům ukázat svůj tenis. Ale oni nemají respekt. Se*u na ně," rozčiloval se rodák z Canberry na tiskové konferenci.

Kyrgiose zranění trápí, ale sám zdůraznil, že jde o maličkost v porovnání s tím, s čím se musejí jeho krajané potýkat po vlně ničivých požárů z počátku roku.

Australan Nick Kyrgios v úvodním kole v Acapulcu vzdal.

Rebecca Blackwell, ČTK/AP

„Je pro mě těžké, že jsem zraněný, ale lidé v požárech ztratili životy nebo své domovy. Já mám bolavé zápěstí, to je nic v porovnání s tím, co se děje doma. Doufám, že si dám týden pauzu a na turnajích v Miami a Indian Wells už budu v pohodě. Teď ale hrát nemůžu," dodal Kyrgios.

roj, Sport.cz

ČT sport 6:3, 6:3 Kvitová - Muchová 6:3, 6:3   konec
20200528T14:00:00+0200
Kvitová vs. Muchová
Kvitová vs. Muchová
Kvitová
Muchová
ČT sport 6:4, 6:7, 10:8 Vrbenský - Kolář 6:4, 6:7, 10:8   konec
20200528T12:00:00+0200
Vrbenský vs. Kolář
Vrbenský vs. Kolář
Vrbenský
Kolář

Časová osa: Tenis