Rubriky:

Tenis

Švýcaři se bouří. Naštvala je animace s Federerem

4. března 2020 10:08 - Bern/Praha

Tenista Roger Federer vinou operace kolena vynechává podstatnou část sezony a návrat chystá až na travnaté kurty. Kvůli tomu se propadá žebříčkem a v pondělí ho na třetí pozici světového žebříčku vystřídal Rakušan Dominic Thiem. ATP si ke změně v pořadí připravilo animaci, na které osmatřicetiletý mnohonásobný grandslamový šampion padá z pomyslného stupínku vítězů. Švýcarským fanouškům takový humor nevoní a na sociálních sítích se bouří, podle nich organizace přestřelila a k nejlepšímu tenistovi všech dob se chová neuctivě.

 

Halden Krog, ČTK/AP

Švýcarský elegán Roger Federer se v nejlepší trojce světového tenisu držel 750 týdnů v řadě. Naposledy ovšem nastoupil na Australian Open. Tam se probojoval do semifinále, ve kterém padl s Novakem Djokovičem. Pak už ale přišla vynucená pauza, artroskopie a plán vrátit se až na travnaté turnaje.

Propad žebříčkem se dal tedy očekávat. Prozatímního životního maxima v žebříčkovém postavení tak dosáhl šestadvacetiletý rodák z Vídeňského Nového Města Dominic Thiem. ATP Tennis TV si k této příležitosti připravilo humornou animaci na sociální sítě. Nevinný vtípek? Švýcarští tenisoví fanoušci jsou jiného názoru.

„Toto si dvacetinásobný grandslamový šampion nezaslouží!" píše například jeden z nich v komentářích. „Ostuda pro tenis!" křičí další z nich. A nejsou zdaleka jediní. Švýcaři na svůj tenisový klenot zjevně nedají dopustit.

Federer v důsledku operace zmeškal turnaj v Dubaji a vynechá ještě podniky v Indian Wells, Bogotě, Miami a také grandslamové French Open.

pb, Sport.cz

O2 Sport Ka. Plíšková - Siniaková dnes 15:30
20200605T15:30:00+0200
Ka. Plíšková vs. Siniaková
Ka. Plíšková vs. Siniaková
Ka. Plíšková
Siniaková
O2 Sport Muchová - Kr. Plíšková dnes 18:00
20200605T18:00:00+0200
Muchová vs. Kr. Plíšková
Muchová vs. Kr. Plíšková
Muchová
Kr. Plíšková

Časová osa: Tenis