Rubriky:

Tenis

Davyděnko byl očištěn od podezření, že ovlivňoval zápasy

12. září 2008 16:12 - LONDÝN

Ruský tenista Nikolaj Davyděnko byl očištěn od podezření z ovlivňování výsledků kvůli sázkám. Po ročním vyšetřování to v pátek oznámilo vedení ATP, které tak podle agentury AP celý případ definitivně uzavřelo.

Podle vedení organizace zastřešující mužské turnaje neexistovaly žádné důkazy, které by ukázaly, že Davyděnko nebo jeho soupeř na loňském turnaji v Sopotech zápas úmyslně ovlivnili.

Ruský tenista byl vyšetřován od srpna minulého roku, kdy za podivných okolností skrečoval kvůli zranění nohy na turnaji v polských Sopotech zápas s Martinem Vassallem Arguellem. V průběhu utkání totiž přijaly sázkové kanceláře nezvykle vysoký počet sázek (asi sedm milionů dolarů) na outsidera, a to dokonce i ve chvíli, kdy Davyděnko - tehdejší čtvrtý hráč světa - bez potíží vyhrál první set 6:2.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.