Murray a Bertensová ovládli turnaj v Madridu

30. dubna 2020 22:06 - Madrid/Praha

Britský tenista Andy Murray a Belgičanka Kiki Bertensová vyhráli virtuální turnaj v Madridu. V době, kdy je sezona kvůli pandemii koronaviru přerušena minimálně do poloviny července, mohli alespoň na dálku slavit titul. Karolína Plíšková, která se akce účastnila, vypadla v základní skupině.

 

Twitter

Murray, jenž s raketou v ruce ve španělské metropoli v minulosti triumfoval dvakrát, ve finále s konzolí PlayStation 4 zdolal Belgičana Davida Goffina. Bertensová, jenž měla příští týden na madridské antuce obhajovat loňský titul, porazila ve videohře Tennis World Tour Francouzku Fionu Ferrovou.

Virtuálního charitativního turnaje se na dálku zúčastnilo 16 žen a 16 mužů. Ze čtyřčlenných skupin postoupili vždy dva nejlepší do vyřazovacích kol. Výtěžek turnaje je určen na podporu tenistů z nižších pater žebříčku, kteří se kvůli koronavirové krizi dostanou do finančních potíží. Část peněz půjde i na boj s koronavirem.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.