Rubriky:

Tenis

Murray a Bertensová ovládli turnaj v Madridu

30. dubna 2020 22:06 - Madrid/Praha

Britský tenista Andy Murray a Belgičanka Kiki Bertensová vyhráli virtuální turnaj v Madridu. V době, kdy je sezona kvůli pandemii koronaviru přerušena minimálně do poloviny července, mohli alespoň na dálku slavit titul. Karolína Plíšková, která se akce účastnila, vypadla v základní skupině.

 

Twitter

Murray, jenž s raketou v ruce ve španělské metropoli v minulosti triumfoval dvakrát, ve finále s konzolí PlayStation 4 zdolal Belgičana Davida Goffina. Bertensová, jenž měla příští týden na madridské antuce obhajovat loňský titul, porazila ve videohře Tennis World Tour Francouzku Fionu Ferrovou.

Virtuálního charitativního turnaje se na dálku zúčastnilo 16 žen a 16 mužů. Ze čtyřčlenných skupin postoupili vždy dva nejlepší do vyřazovacích kol. Výtěžek turnaje je určen na podporu tenistů z nižších pater žebříčku, kteří se kvůli koronavirové krizi dostanou do finančních potíží. Část peněz půjde i na boj s koronavirem.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.