Rubriky:

Tenis

Válka tenisových hvězd vrcholí, Kyrgios pálí do Nadala: Pojď, já jsem připraven!

6. května 2020 13:43 - Praha

Ne, tihle borci si přání k Vánocům či narozeninám rozhodně posílat nebudou. Rafael Nadal a Nick Kyrgios si po vzájemných duelech podávají ruku u sítě opravdu jen z povinnosti. Australský bouřlivák totiž již několikrát jasně řekl, co si o španělské legendě myslí. A nic hezkého to nebylo. Teď však 40. hráč světa přišel s opravdu nečekanou nabídkou. Svého rivala totiž vyzval k diskusi prostřednictvím sociálních sítích.

 

Profimedia.cz

Když se Rafael Nadal a Nick Kyrgios potkají ve vzájemném souboji, není o kvalitní podívanou nouze. A nejen o ni. Pořádné emoce do vzájemných bitev totiž lije po litrech především Australan.

"Rafa? Nafoukaný a arogantní. Když vyhraje, je ok. Ocení vás, pochválí. Když jsem ho však porazil, bylo to úplně něco jiného. Říkal, že k nemám respekt k němu ani jeho fanouškům a hře." Těmito slovy nedávno "ocenil" devatenáctinásobného grandslamového šampiona Kyrgios v rozhovoru pro australská média.

Svého slavného soka však rodák z Canberry dráždil v minulosti i na kurtu. V duelu druhého kola Wimbledonu v loňském roce se do Nadala trefil i doslova, když ho úmyslně nastřelil na síti či testoval jeho pozornost "potupným" podáním spodem. Ani to mu však nakonec na vítězství nestačilo.

Antukový král spolu se svým strýcem Tonim zase Kyrgiose označili jako "neinteligentního" člověka s absolutním nedostatkem vzdělání.

"Dvanáct let jsem chodil do školy, idioti. Jsem velmi vzdělaný. Chápu, že jste velmi smutní, že porážím vaši rodinu," pokračoval v přestřelce, po jednom ze svých tří vítězství nad Španělem, Kyrgios.

Zápas 2. kola Wimbledonu mezi Nadalem a Kyrgiosem

Teď Kyrgios svého úspěšnějšího soupeře vyzývá znovu. Netradiční souboj se však má odehrát mimo tenisové kurty, na sociálních sítích v online diskusi na Instagramu. "Rafaeli, pojď na to, já jsem připraven. Míček je na tvé straně," vyzývá Australan španělskou legendu.

Nadal prozatím vede ve vzájemných soubojích nad Kyrgiosem 5:3, zda dojde i na první bitvu mimo tenisové dvorce, je ve hvězdách.

pan, Sport.cz

O2 Sport 4:6, 7:5, 6:3 Muchová - Kr. Plíšková 4:6, 7:5, 6:3   konec
20200605T18:00:00+0200
Muchová vs. Kr. Plíšková
Muchová vs. Kr. Plíšková
Muchová
Kr. Plíšková
  Ka. Plíšková - Martincová   dnes 17:00
20200606T17:00:00+0200
Martincová vs. Ka. Plíšková
Martincová vs. Ka. Plíšková
Martincová
Ka. Plíšková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis