Živě

Bývalá světová jednička pálí ostrými: Ženský tenis? Neatraktivní zboží

7. května 2020 11:15 - Moskva/Praha

Ženský tenis? Žádné žhavé zboží pro obchodní trh, tvrdí ruský tenista Marat Safin. Bývalý první hráč světového žebříčku a vítěz dvou grandslamových turnajů je přesvědčen o tom, že za tenisem v mužském provedení propastně zaostává a je tudíž pro sponzory a investory mnohem méně atraktivní.

 

Profimedia.cz

Ani nit suchou na Kvitové a spol. nenechal Safin v live-chatu na Instagramu se svým krajanem a rovněž bývalým elitním tenistou Michailem Južným. „Ženský tenis se prodává mnohem hůř, mužský jasně dominuje. Mnoho lidí si to neuvědomuje, ale tenis v ženském podání by byl bez hvězd typu Marie Šarapovové, Anny Kurnikovové či Sereny Williamsové prakticky neprodejný produkt," argumentuje 40letý vítěz US Open z roku 2000 a Australian Open o pět let později.

Južnyj, někdejší světová osmička, s ním souhlasí: „Pohybuji se v tenisovém prostředí řadu let, a kdybyste se mě zeptali, jak vypadá Top-10 žebříčku WTA, asi bych to nesvedl. Možná bych dal některá jména dohromady, ale určitě ne všechna ve správném pořadí."

Tenisová legenda Serena Williamsová.

Twitter

Federerův návrh podporuje

Nedávnou výzvu švýcarského fenoména Rogera Federera o alternativě spojení mužského a ženského tenisu Safin podporuje. „Proč ne? To není špatný nápad. Tímto způsobem by bylo možné vytvořit produkt, který by byl pro sponzory výhodnější, než když hrají muži a ženy odděleně a zlepšil budget pro společné turnaje," přemítá rodák z Moskvy, jehož o šest let mladší sestra Dinara to dotáhla v roce 2009 až na trůn WTA.

Čas na změny! Federer přišel s revolučním návrhem, souhlasí i Kvitová

V protikladu s míněním obou ruských kritiků je ovšem finanční žebříček. Podle časopisu Forbes tvoří elitní desítku nejlépe vydělávajících sportovkyň světa včetně reklam a dalších sponzorských příjmů za loňský rok výhradně tenistky. Pořadí vévodí s 29,2 miliony dolarů Serena Williamsová z USA, nejlepší Češka Karolína Plíšková je s 6,3 milionu dolarů osmá. Dohromady si Top-10 tenistek podle Forbesu přišel v roce 2019 na 123,8 milionu dolarů.

mm, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.