Djokovič se po letech přiznal: Davis Cup jsem hrál v kocovině, ani jsem neviděl míček

8. května 2020 13:46 - Praha

Nejlepší tenista světa Novak Djokovič je znám přísnou disciplínou a umírněným přístupem k životu, a to od tréninku až po celkovou životosprávu. Proslul svým veganstvím, ale také třeba tím, že nepije alkohol. Vždy tomu ale tak nebylo, ostatně to sám přiznal v instagramovém live rozhovoru s Marií Šarapovovou.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pro fanoušky srbské hvězdy to možná bude šok. Bělehradský rodák totiž prozradil, že dokonce v Davis Cupu nastoupil za svoji zem v těžké kocovině.

V roce 2011 cestoval po wimbledonském triumfu za svým národním týmem do Švédska, kde se dostal na kurt, aniž by pořádně věděl jak.

Přijde trest? Světová jednička si zatrénovala na kurtu

„Šlo o můj první wimbledonský triumf, stal jsem se světovou jedničkou, všechny mé sny se tím splnily," vzpomíná na situaci, kdy slavil po finále v All England Clubu proti Rafaelu Nadalovi.

Při oslavách se evidentně moc nešetřil. „Z Londýna jsem cestoval rovnou na daviscupové čtvrtfinále do Švédska. Měl jsem kocovinu, chtěl jsem se jen dívat na kluky a myslel jsem, že není šance, abych nastoupil. Za Švédy nehrál Söderling, my vedli po prvním dnu 2:0. I když jsem nechtěl hrát žádný oficiální zápas, nakonec jsem, ani nevím jak, nastoupil do čtyřhry. Ani jsem pořádně neviděl na míček," práskl na sebe Djokovič.

Tehdy po boku zkušeného Nenada Zimonjiče prohrál s dvojicí Simon Aspelin, Robert Lindstedt, i přesto Srbsko postoupilo přes Švédy po výhře 4:1. V semifinále ale balkánský týmu už vypadl s Argentinou.

roj, Sport.cz

O2 Sport 3:6, 4:6 Vondroušová - Kontaveitová 3:6, 4:6 konec
20211023T09:00:00+0200
Vondroušová vs. Kontaveitová
Vondroušová vs. Kontaveitová
Vondroušová
Kontaveitová

Časová osa: Tenis

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.