Rubriky:

Tenis

Djokovič organizuje sérii tenisových turnajů na Balkáně

22. května 2020 17:42 - Bělehrad/Praha

Světová jednička Novak Djokovič v době přerušení profesionální tenisové sezony kvůli pandemii koronaviru organizuje sérii exhibičních turnajů na Balkáně. Třiatřicetiletý Srb se všech akcí osobně zúčastní, doplní ho například Rakušan Dominic Thiem nebo Bulhar Grigor Dimitrov.

 

Twitter@BBCSport, Twitter

Djokovičův mediální tým uvedl, že takzvaná Adria Tour začne 13. června v organizátorově rodném Bělehradě a skončí 5. července v bosenském Sarajevu jeho duelem s domácím Damirem Džumhurem. Mezitím se má hrát také v chorvatském Zadaru, na neupřesněném místě v Černé Hoře a v bosenské Banja Luce.

Turnaje by se měly hrát skupinovým způsobem, jednotlivé zápasy budou na dva vítězné zkrácené sety do čtyř bodů. Organizátoři nevylučují, že některé turnaje by se mohly hrát i s diváky. Výtěžek tour půjde na charitu a bude sloužit k udržení herní praxe tenistů.

Rebel Djokovič? Omluvili se mu, už se nemusí bát

Profesionální tenis se nehraje od začátku března a pauza bude trvat minimálně do konce července. Je však pravděpodobné, že vzhledem ke globální povaze tohoto sportu se ohlášená přestávka ještě protáhne.

ČTK