Rubriky:

Tenis

V pondělí se na Australian Open představí pět českých tenistů

18. ledna 2009 09:00 - MELBOURNE

V první den grandslamového Australian Open se v Melbourne Parku představí pět z celkem jedenácti zástupců českého tenisu. Žádného z nich pořadatelé pro pondělní program nenasadili na jeden ze tří hlavních kurtů. Nejvíce diváků by mohl mít dvacátý nasazený Tomáš Berdych, jehož duel prvního kola s Američanem Robbym Gineprim se bude hrát na větším dvorci číslo tři.

Další čtyři Čechy čekají v pondělí duely na kurtech 18, 19 a 21. O postup do druhého kola budou bojovat Barbora Záhlavová-Strýcová, Ivo Minář, Petra Cetkovská a Lucie Šafářová.

V největší Rod Laver Areně se v první den turnaje představí samá velká jména. Program zahájí Andy Roddick z USA, poté jsou na řadě zápasy světové jedničky Jeleny Jankovičové ze Srbska, jejího krajana a obhájce loňského triumfu Novaka Djokoviče a na závěr třináctinásobného grandslamového vítěze Rogera Federera ze Švýcarska.

ČTK

Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.