Americká tenisová asociace propouští a stěhuje se do levnějšího

9. června 2020 09:39 - Praha

Americká tenisová asociace se rozhodla zrušit 110 pracovních míst, aby ustála dopady koronavirové krize. Organizace, která je pořadatelem grandslamového US Open, navíc opustí sídlo ve White Plains a přestěhuje se do levnějšího pronájmu někde v New Yorku. Plánovanými škrty, mezi něž patří i snížení platů manažerům a omezení pracovních cest, by měla ušetřit přes 20 milionů dolarů (472 milionů korun).

 

Twitter@josemorgado

"Máme příležitost nastavit novou strukturu organizace, aby lépe sloužila tenistům ve Spojených státech," řekl šéf asociace Michael Dowse. "Tato nová struktura nám umožňuje být flexibilnější a efektivnější a zároveň mít blíž k tenistům na místní úrovni."

Zástupci americké asociace doufají, že se jim podaří uspořádat US Open, jinak by finanční dopady pandemie koronaviru pocítili ještě víc. Newyorský grandslam se má hrát od 31. srpna.

Britská hvězda Evans: Omezení na US Open nejsou problém

O jeho konání se definitivně rozhodne příští měsíc. Turnaje ATP a WTA se nebudou hrát ještě minimálně do konce července. Tenisté přišli mimo jiné o Wimbledon, Roland Garros bylo přeloženo na září.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Tenis na Sport.cz

Konec roku 2021 je ve znamení nejen vrcholu ATP a WTA sezony, tedy Turnaje mistrů v Turíně a Turnaje mistryň v Guadalajaře, ale také Poháru Billie Jean Kingové, jež dokonce hostí Praha a kde Češky patří mezi největší favority. Na Sport.cz najdete kompletní turnajové informace i výsledky.