Bývalá světová jednička Clijstersová se vrací k tenisu

26. března 2009 12:30 - BREE

Bývalá světová jednička Kim Clijstersová se vrací k tenisu. Pětadvacetiletá Belgičanka, která ukončila kariéru před dvěma lety, o tom ve čtvrtek informovala na tiskové konferenci v rodném městě Bree.

Vítězka US Open z roku 2005 by se mohla poprvé na kurtu představit v srpnových turnajích v Cincinnati a Torontu. "Už jsem požádala o divokou kartu. Chci vědět, jestli na to pořád mám," citovala Clijstersovou agentura Reuters. Tenistka už má navíc jistou i účast na posledním grandslamu sezony US Open, který v roce 2005 vyhrála, protože organizátoři jí divokou kartu už slíbili.

Clijstersová začala o návratu přemýšlet, když se začala připravovat na exhibiční turnaj se Steffi Grafovou, Andrem Agassim a Timem Henmanem v květnu ve Wimbledonu. "Nakoplo mě to, chtěla jsem proto novou výzvu. Zatím to beru jen jako zábavu a uvidíme, jestli na to budu mít," uvedla.

"Teď trénuji šest dní v týdnu, polovinu z toho mi zabere posilování a nabírání fyzičky. Zaměřili jsme se hlavně na to, aby se mi vyhnula zranění," přidala Clijstersová. "Rozhodně ale nehodlám hrát dvacet turnajů za rok jako kdysi. Chci být také s dcerou a rodinou, takže teprve uvidím, jak dlouho se mi bude chtít být od rodiny," uvedla.

I s vítězstvím na US Open má Clijstersová na kontě 34 titulů a světovou jedničkou byla celkem 19 týdnů. Belgická tenistka původně kariéru ukončila kvůli tomu, že chtěla založit rodinu. Loni přivedla na svět dceru Jadu a následuje tak příklad Američanky Lindsay Davenportové, která se po porodu také vrátila k profesionálnímu tenisu.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.