Jankovičová si v Marbelle zahraje letos poprvé ve finále

11. dubna 2009 18:09 - MARBELLA

Bývalá světová jednička Jelena Jankovičová postoupila na turnaji v Marbelle letos poprvé do finále na okruhu WTA. Srbská tenistka se na španělské antuce o svůj jubilejní desátý titul utká s domácí Carlou Suárezovou.

Druhá nasazená Jankovičová překazila fanouškům v Marbelle španělské finále, neboť v sobotním semifinále zdolala po setech 7:5 a 6:2 Anabel Medinaovou.

V druhém semifinále porazila čtvrtfinálová přemožitelka Kláry Zakopalové Suárezová po boji 6:2, 6:7 a 6:2 Rumunku Soranu Cirsteaovou.

Oba sobotní zápasy přinesly typický antukový tenis plný dlouhých výměn, hrálo se dohromady pět hodin.

Ve finále v Casablance na sebe narazí Ferrero a Serra

Ve finále turnaje v marocké Casablance si zahrají Juan Carlos Ferrero ze Španělska a Francouz Florent Serra. Oba tenisté budou v neděli usilovat o první letošní titul.

Ferrero v semifinále porazil turnajovou jedničku Igora Andrejeva 7:6, 6:3 a o titul si zahraje po více než roce. Ve finále naposledy nastoupil loni v lednu v Aucklandu, na turnajový triumf však čeká ještě o šest let déle.

Osmadvacetiletý Serra porazil v semifinále Alberta Montaňése dvakrát 6:4 a do finále prošel bez ztráty jediného setu. V neděli bude pátý nasazený tenista útočit na třetí titul v kariéře, Ferrero může rozšířit svou sbírku na dvanáct turnajových prvenství.

MARBELLA (dotace 500 000 dolarů):
Dvouhra - semifinále:

Jankovičová (2-Srb.) - Medinaová (4-Šp.) 7:5, 6:2, Suárezová (5-Šp.) - Cirsteaová (7-Rum.) 6:2, 6:7 (5:7), 6:2.

CASABLANCA (dotace 450 000 eur):
Dvouhra - semifinále:
Ferrero (Šp.) - Andrejev (1-Rus.) 7:6 (11:9), 6:3, Serra (5-Fr.) - Montaňés (3-Šp.) 6:4, 6:4.
ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: