Hájek je jediným českým semifinalistou challengeru v Ostravě

1. května 2009 19:55 - OSTRAVA

Do semifinále tenisového turnaje Prosperita Open v Ostravě postoupil jediný český hráč Jan Hájek. Pětadvacetiletý olomoucký rodák v pátek porazil polského deblového specialistu Lukasze Kubota 6:2, 0:6, 6:4. O postup do finále challengeru s dotací 42 500 eur se Hájek utká s třetím nasazeným Belgičanem Stevem Darcisem.

Darcis si vybojoval postup v duelu s Lukášem Rosolem, kterého zdolal 6:1 a 6:4. Ve čtvrtfinále vypadl obhájce prvenství Jiří Vaněk, který nestačil na Chorvata Ivana Dodiga a prohrál ve třech setech. Dodig bude hrát v sobotu se Španělem Davidem Marrerem.

Tenisový challenger mužů Prosperita Open v Ostravě:
Dvouhra - čtvrtfinále:
I. Dodig (Chorv.) - J. Vaněk (5-ČR) 6:3, 3:6, 6:0, Marrero (Šp.) - O. Rochus (4-Belg.) 6:3, 6:3, Darcis (3-Belg.) - Rosol (6-ČR) 6:1, 6:4, J. Hájek (ČR) - Kubot (Pol.) 6:2, 0:6, 6:4.
Semifinálové dvojice:
J. Hájek - Darcis, Dodig - Marrero.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.