Rubriky:

Tenis

Drtivý finiš nestačil. Tým Karolíny Plíškové slaví v Tipsport Elite Trophy druhý triumf

Včera 11:39 - Praha
(Aktualizováno: včera 20:28)

Je dobojováno. I druhý díl Tipsport Elite Trophy ovládl Černý tým Karolíny Plíškové, který po dramatickém průběhu zdolal Růžový celek Petry Kvitové 7:6. O vítězi rozhodla závěrečná čtyřhra, ve které pár Vondroušová, Muchová překvapivě zdolal Strýcovou s Krejčíkovou 6:4, 7:6.

 

Jaroslav Svoboda, ČTK

Kateřina Siniaková se s Kristýnou Plíškovou potkala už v úvodním díle Tipsport Elite Trophy na pražské Štvanici, kdy své soupeřce podlehla 5:7, 3:6. V úterním duelu naopak mohla ve čtyřhře po boku Barbory Krejčíkové slavila výhru nad dvojčaty Plíškovými a teď uspěla i v singlu.

A hradecké rodačce vyšla odveta dokonale, když Kristýnu Plíškovou zdolala ve svou setech 7:5, 6:4. Růžový tým Petry Kvitové tak snížil na 4:5.

Růžový tým Petry Kvitové Černý tým Karolíny Plíškové
Petra Kvitová Karolína Plíšková
Barbora Strýcová Kristýna Plíšková
Kateřina Siniaková Markéta Vondroušová
Barbora Krejčíková Karolína Muchová
Jekatěrina Alexandrovová Tereza Martincová
Linda Fruhvirtová Nikola Bartůňková

Siniaková oplatila Kristýně Plíškové porážku z prvního dílu na Štvanici. V Prostějově lépe returnovala a sama dobře podávala. "Trošku jsem jí vnutila moji hru a toho si cením," řekla Siniaková v rozhovoru pro O2 TV. "Je super, že stahujeme a budeme bojovat do posledního balonu," uvedla 54. hráčka světa.

Kristýna Plíšková prohrála dvouhru v soutěži poprvé po předchozích čtyřech vítězstvích. Mimo jiné ve středu zdolala i Rusku Jekatěrinu Alexandrovovou.

Barbora Strýcová v utkání proti Tereze Martincové.

Jaroslav Svoboda, ČTK

O vyrovnání se následně postarala Barbora Strýcová, která po velké bitvě přehrála Terezu Martincovou 4:6, 6:3 a 10:6. "Tahle špatně jsem se dlouho necítila, hrozně tvrdě. Vybojovaný zápasy jsou nejlepší pro psychiku," uvedla Strýcová.

Po deseti zápasech tak bylo skóre vyrovnané 5:5.

Obrat zařídila Krejčíková, debl však favoritky nezvládly

O vedení se postarala v poslední dvouhře Barbora Krejčíková, která v nervydrásajícím duelu zdolala Karolínu Muchovou 6:4, 3:6 a 11:9. "Mám obrovskou radost, protože Karolína hraje prostě dobře. Má strašně nepříjemný styl a jsem ráda, že jsem to dokázala vybojovat," říkala spokojená vítězka.

Krejčíková i Muchová se představily i v závěrečné čtyřhře, která byla ohodnocena dvěma body. A z vítězství se nakonec překvapivě radovaly Muchová s Vondroušovou, které si poradily s bývalými deblovými světovými jedničkami po setech 6:4 a 7:6. Černý tým Karolíny Plíškové tak vyhrál druhý díl Tipsport Elite Trophy 7:6.

V prvním dílu Elite Trophy v Praze vyhrál tým Plíškové nad výběrem Kvitové 7:4 na zápasy a vede 1:0. Na Štvanici by se mělo hrát ještě dvakrát, 11. až 13. července na antuce a 25. až 27. července nejspíš na tvrdém povrchu.

Tipsport Elite Trophy
Růžový tým Petry Kvitové - Černý tým Karolíny Plíškové 6:7
Siniaková - Kr. Plíšková 7:5, 6:4
Strýcová - Martincová 4:6, 6:3, 10:6
Krejčíková - Muchová 6:4, 3:6, 11:9
Krejčíková, Strýcová - Muchová, Vondroušová 4:6, 6:7 (5:7)
pan, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis