Veselý a Vondroušová rozehrají česko-slovenský Pohár přátelství

3. července 2020 15:50 - Praha/Bratislava

Tenisté Jiří Veselý a Markéta Vondroušová rozehrají česko-slovenský Pohár přátelství. V projektu tenisových svazů obou zemí Spolu pro budoucnost se v sobotu a v neděli v Praze, v Říčanech a v Bratislavě utkají daviscupové i fedcupové týmy a mládežnické výběry do 14, 16, 18 a 23 let. Vítězem se stane země s více výhrami, ale akce může skončit také remízou.

 

Jaroslav Svoboda, ČTK

Majitelem metr vysokého poháru se stane země s více výhrami, za stavu 5:5 by o vítězi rozhodl větší počet vyhraných jednotlivých zápasů.

"Vítězem bude především tenis," řekl šéf Českého tenisového svazu Ivo Kaderka a jeho slovenský protějšek Tibor Macko doplnil: "Česko je favoritem většiny zápasů, ale věřím, že to dokážeme zdramatizovat a některé i vyhrát."

Kvitová si obnovila zranění

Specifické losování za pomoci telemostu z obou metropolí rozhodlo o pořadí zápasů daviscupových a fedcupových výběrů a celků do 23 let.

Pětašedesátý hráč světa Veselý se v sobotu utká s Lukášem Kleinem (306. v žebříčku ATP) a Lukáš Rosol (180.) s Norbertem Gombosem (109). V neděli se podle daviscupového formátu střetnou jedničky, dvojky a duel uzavře čtyřhra. "Tohle spojení Česko proti Slovensku nabízí nejlepší možnost, jak se vrátit do zápasového rytmu. Každý týdnem je cítit, že se blíží restart sezony," řekl Veselý.

Daviscupový tým porazil Slováky v prvním vzájemném střetnutí mužů v Bratislavě v březnu. "Asi to nebude vyhecované jako v Bratislavě, ale pud bojovníka je v každém z nás. Náboj to mít bude a všichni budeme chtít ukázat nejlepší tenis," řekl Veselý, jenž byl strůjcem postupu českého týmu do madridského finálového turnaje, který byl kvůli koronaviru přeložen z letošního listopadu na příští rok.

Utkání fedcupových týmů začne loňská finalistka Roland Garros a světová osmnáctka Vondroušová s Annou Karolínou Schmiedlovou (181.) a následně se Tereza Martincová (133.) střetne se slovenskou jedničkou Viktorií Kužmovou (82.). "Budeme bojovat a užijeme si to," řekla Vondroušová.

"Je to skvělá myšlenka a budu držet palce," uvedla při losu v Bratislavě Petra Kvitová. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu měla být českou jedničkou, ale nakonec nemůže kvůli obnovenému zranění předloktí levé ruky nastoupit.

Zápas daviscupových celků na antuce pražské Sparty začne vždy v 10:30. Do hlediště se ve Stromovce vejde až 700 fanoušků a vstupenky budou k dispozici i v den utkání u vstupu do areálu. Duel fedcupových týmů na tvrdém povrchu v bratislavském Národním tenisovém centru začne každý den ve 14:00.

Ve Stromovce na Spartě budou hrát vedle daviscupového týmu také dívčí naděje do 23 let. Zápasy kategorií do 14 a 18 let se uskuteční na dvorcích v Oáze Říčany. V Bratislavě se v Národním tenisovém centru střetnou vedle fedcupového týmu i hráči do 23 let a v areálu Slávie STU Bratislava výběry do 16 let.

Los:
Praha (TK Sparta)
Daviscupové týmy ČR - Slovensko (antuka)
Sobota (10:30):
Veselý - Klein
Rosol - Gombos
Neděle (10:30):
Veselý - Gombos
Rosol - Klein
čtyřhra
Výběry hráček do 23 let ČR - Slovensko:
Sobota (14:00):
L. Fruhvirtová - Čisovská
Viďmanová - Morvayová
Neděle (14:00):
L. Fruhvirtová - Morvayová
Viďmanová - Čisovská
čtyřhra
Bratislava (Národní tenisové centrum)
Fedcupové týmy Slovensko - ČR (tvrdý povrch):
Sobota (14:00):
Schmiedlová - Vondroušová
V. Kužmová - Martincová
Neděle (14:00):
V. Kužmová - Vondroušová
Schmiedlová - Martincová
V. Kužmová, K. Kužmová - Vondroušová, Kolodziejová
Výběr hráčů do 23 let Slovensko - ČR (antuka)
Sobota (10:30):
Molčan - Lehečka
Líška - Macháč
Neděle (10:30):
Molčan - Macháč
Líška - Lehečka
Molčan, Líška - Svrčina, Macháč
ČTK

O2 Sport 3:6, 4:6 Vondroušová - Kontaveitová 3:6, 4:6 konec
20211023T09:00:00+0200
Vondroušová vs. Kontaveitová
Vondroušová vs. Kontaveitová
Vondroušová
Kontaveitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.