Živě

Veselý a Vondroušová rozehrají česko-slovenský Pohár přátelství

3. července 2020 15:50 - Praha/Bratislava

Tenisté Jiří Veselý a Markéta Vondroušová rozehrají česko-slovenský Pohár přátelství. V projektu tenisových svazů obou zemí Spolu pro budoucnost se v sobotu a v neděli v Praze, v Říčanech a v Bratislavě utkají daviscupové i fedcupové týmy a mládežnické výběry do 14, 16, 18 a 23 let. Vítězem se stane země s více výhrami, ale akce může skončit také remízou.

 

Jaroslav Svoboda, ČTK

Majitelem metr vysokého poháru se stane země s více výhrami, za stavu 5:5 by o vítězi rozhodl větší počet vyhraných jednotlivých zápasů.

"Vítězem bude především tenis," řekl šéf Českého tenisového svazu Ivo Kaderka a jeho slovenský protějšek Tibor Macko doplnil: "Česko je favoritem většiny zápasů, ale věřím, že to dokážeme zdramatizovat a některé i vyhrát."

Kvitová si obnovila zranění

Specifické losování za pomoci telemostu z obou metropolí rozhodlo o pořadí zápasů daviscupových a fedcupových výběrů a celků do 23 let.

Pětašedesátý hráč světa Veselý se v sobotu utká s Lukášem Kleinem (306. v žebříčku ATP) a Lukáš Rosol (180.) s Norbertem Gombosem (109). V neděli se podle daviscupového formátu střetnou jedničky, dvojky a duel uzavře čtyřhra. "Tohle spojení Česko proti Slovensku nabízí nejlepší možnost, jak se vrátit do zápasového rytmu. Každý týdnem je cítit, že se blíží restart sezony," řekl Veselý.

Daviscupový tým porazil Slováky v prvním vzájemném střetnutí mužů v Bratislavě v březnu. "Asi to nebude vyhecované jako v Bratislavě, ale pud bojovníka je v každém z nás. Náboj to mít bude a všichni budeme chtít ukázat nejlepší tenis," řekl Veselý, jenž byl strůjcem postupu českého týmu do madridského finálového turnaje, který byl kvůli koronaviru přeložen z letošního listopadu na příští rok.

Utkání fedcupových týmů začne loňská finalistka Roland Garros a světová osmnáctka Vondroušová s Annou Karolínou Schmiedlovou (181.) a následně se Tereza Martincová (133.) střetne se slovenskou jedničkou Viktorií Kužmovou (82.). "Budeme bojovat a užijeme si to," řekla Vondroušová.

"Je to skvělá myšlenka a budu držet palce," uvedla při losu v Bratislavě Petra Kvitová. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu měla být českou jedničkou, ale nakonec nemůže kvůli obnovenému zranění předloktí levé ruky nastoupit.

Zápas daviscupových celků na antuce pražské Sparty začne vždy v 10:30. Do hlediště se ve Stromovce vejde až 700 fanoušků a vstupenky budou k dispozici i v den utkání u vstupu do areálu. Duel fedcupových týmů na tvrdém povrchu v bratislavském Národním tenisovém centru začne každý den ve 14:00.

Ve Stromovce na Spartě budou hrát vedle daviscupového týmu také dívčí naděje do 23 let. Zápasy kategorií do 14 a 18 let se uskuteční na dvorcích v Oáze Říčany. V Bratislavě se v Národním tenisovém centru střetnou vedle fedcupového týmu i hráči do 23 let a v areálu Slávie STU Bratislava výběry do 16 let.

Los:
Praha (TK Sparta)
Daviscupové týmy ČR - Slovensko (antuka)
Sobota (10:30):
Veselý - Klein
Rosol - Gombos
Neděle (10:30):
Veselý - Gombos
Rosol - Klein
čtyřhra
Výběry hráček do 23 let ČR - Slovensko:
Sobota (14:00):
L. Fruhvirtová - Čisovská
Viďmanová - Morvayová
Neděle (14:00):
L. Fruhvirtová - Morvayová
Viďmanová - Čisovská
čtyřhra
Bratislava (Národní tenisové centrum)
Fedcupové týmy Slovensko - ČR (tvrdý povrch):
Sobota (14:00):
Schmiedlová - Vondroušová
V. Kužmová - Martincová
Neděle (14:00):
V. Kužmová - Vondroušová
Schmiedlová - Martincová
V. Kužmová, K. Kužmová - Vondroušová, Kolodziejová
Výběr hráčů do 23 let Slovensko - ČR (antuka)
Sobota (10:30):
Molčan - Lehečka
Líška - Macháč
Neděle (10:30):
Molčan - Macháč
Líška - Lehečka
Molčan, Líška - Svrčina, Macháč
ČTK

ČT sport Bencicová - Vondroušová zítra 11:00
20210731T11:00:00+0200
Bencicová vs. Vondroušová
Bencicová vs. Vondroušová
Bencicová
Vondroušová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.