Tenisté Srbska vyhráli hned při prvním startu Světový pohár

23. května 2009 16:43 - DÜSSELDORF

Tenisté Srbska vyhráli hned při své premiérové účasti Světový pohár družstev. I bez svého nejlepšího hráče Novaka Djokoviče porazili na antukových dvorcích v Düsseldorfu v dnešním finále 2:1 na zápasy domácí tým Německa.

O srbský triumf se v tradiční generálce na Roland Garros postarali Viktor Troicki a Janko Tipsarevič, kteří ve dvouhrách porazili ve dvou setech německé soupeře Rainera Schüttlera a Philippa Kohlschreibera. V nic neřešící čtyřhře pak zmírnila porážku dvojice Nicolas Kiefer, Misha Zverev díky vítězství nad párem Troicki, Nenad Zimonjič.

Závěrečný souboj byl střetnutím dosud neporažených týmů, oba finalisté vyhráli všechny tři zápasy v základních skupinách.

Světový pohár tenisových družstev v Düsseldorfu - finále:
Německo - Srbsko 1:2
Schüttler - Troicki 4:6, 6:7 (5:7), Kohlschreiber - Tipsarevič 2:6, 4:6, Kiefer, Zverev - Troicki, Zimonjič 7:5, 4:6, 10:7.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.