Williamsová se vrátí na kurty v Lexingtonu

17. července 2020 08:22 - Lexington

Tenisová hvězda Serena Williamsová se vrátí na kurty po dlouhé koronavirové pauze na turnaji v Lexingtonu. Třiadvacetinásobná grandslamová šampionka využije premiérový ročník turnaje v Kentucky jako přípravu na US Open.

 

Elaine Thompson, ČTK/AP

WTA Tour se po pětiměsíční přestávce rozběhne 3. srpna na antuce v Palermu. O týden později se bude hrát na stejném podkladu v Praze a zároveň na tvrdém povrchu v Lexingtonu. Tamním pořadatelům přislíbila účast mimo jiné osmatřicetiletá Williamsová, jež se představí na kurtech poprvé od února, kdy pomohla týmu USA k vítězství ve Fed Cupu proti Lotyšsku.

Premiérový ročník turnaje v Lexingtonu ozdobí v srpnu vedle Sereny Williamsové i její sestra Venus. Sedminásobná grandslamová šampionka, jež v červnu oslavila 40. narozeniny, chce nově zorganizovaný turnaj WTA v Kentucky využít rovněž k rozehrání před US Open.

Americká tenistka Venus Williamsová.

Newyorský grandslam US Open se má uskutečnit bez diváků za přísných hygienických podmínek ve svém původním termínu od 31. srpna do 13. září.

ČTK

Tenis na Sport.cz

Konec roku 2021 je ve znamení nejen vrcholu ATP a WTA sezony, tedy Turnaje mistrů v Turíně a Turnaje mistryň v Guadalajaře, ale také Poháru Billie Jean Kingové, jež dokonce hostí Praha a kde Češky patří mezi největší favority. Na Sport.cz najdete kompletní turnajové informace i výsledky.