Rubriky:

Tenis

Dávejte si na ni pozor, varuje Evertová tenistky před Serenou Williamsovou

21. července 2020 09:32 - New York/Praha

Již za dva týdny se opět rozběhne tenisová sezona. O titul budou po dlouhé přestávce kvůli pandemii koronaviru usilovat hráčky v Palermu a o týden později pak v Praze a Lexingtonu. A právě na americkém turnaji se představí i hvězdná Serena Williamsová, která bere tento podnik jako přípravu na US Open. Jak na tom ale bude třiadvacetinásobná grandslamová vítězka po pauze?

 

Profimedia.cz

Dokáže vyhrát čtyřiadvacátý grandslamový titul? Chris Evertová si myslí, že na to bývalá dlouholetá světová jednička má. Podle osmnáctinásobné grandslamové vítězky se Serena Williamsová vrátí silnější. „Vypadá opravdu dobře a ve formě, zdá se, že je nažhavená vrátit se na kurty,“ uvedla Evertová na webu BBC.

„Jestli se někdo dokáže přenést přes tuto náročnou dobu a zvládnout tuto výzvu, tak je to Serena Williamsová. Vzhledem k tomu, čím si v životě musela projít, tohle bude pro ni hračka, takže si na ni dávejte pozor,“ varovala tenisová legenda s tím, že čtyři prohraná grandslamová finále už podle ní budou zapomenuta.

Williamsová vyhrála před třemi roky Australian Open, po mateřské pauze si pak zahrála dvakrát finále ve Wimbledonu a dvakrát na US Open, avšak ani jednou nestačila na soupeřku. „Od těch finále, která prohrála, uběhlo už dost času. Myslím, že teď bude klidnější, bude mít čerstvý přístup a využije to ve svůj prospěch,“ dodala bývalá americká hráčka.

Williamsová se vrátí na kurty v Lexingtonu

Serena Williamsová letos ovládla turnaj v Aucklandu a v roli maminky tak poprvé slavila titul. Na Australian Open však vypadla už ve třetím kole, když nestačila na Číňanku Wang Čchiang. V únoru pak pomohla svému týmu ve Fed Cupu k výhře nad Lotyšskem, od té doby nehrála.

vk, Sport.cz, Právo

  1:6, 3:6 Petkovicová - Muchová 1:6, 3:6   konec
20200807T13:40:00+0200
Petkovicová vs. Muchová
Petkovicová vs. Muchová
Petkovicová
Muchová

Časová osa: Tenis