Živě

Sebrali mi chuť. Slovenská tenistka se rozpovídala o praktikách svazu

23. července 2020 17:09 - Bratislava/Praha

Slovenský tenisový svaz to schytává ze všech stran. S jeho kroky nesouhlasí třeba Filip Polášek, který se kvůli tomu rozhodl, že nebude svou zemi reprezentovat v Davis Cupu. Teď přišla s kritikou další hráčka. Chantal Škamlová promluvila o tom, jak s ní svaz jednal poté, co se rozhodla věnovat čtyřhře a místo ocenění přišlo zklamání.

 

@ChantalSkamlovaOfficial, Facebook

Slovenské tenistky vynikají hlavně ve dvouhře, a tak se Chantal Škamlová před dvěma roky rozhodla, že by se věnovala deblu, který jí byl vždy o něco blíž. Chtěla v něm reprezentovat svou zemi ve Fed Cupu a na olympijských hrách, avšak to, co přišlo poté, když tenisový svaz požádala o podporu, ji znechutilo. Teď se juniorská vítězka Australian Open ve čtyřhře o praktikách svazu rozhodla promluvit.

„28. 6. 2018 byl dnem, kdy jsem se rozhodla nechat kariéry v singlu a chtěla se věnovat jen deblu, který mi byl od juniorských let bližší. Sice to nebylo lehké rozhodnutí, avšak ve svém nitru jsem cítila, že je to správné rozhodnutí. To, že správné bylo, se mi potvrdilo, když jsem po necelém měsíci od tohoto rozhodnutí vyhrála turnaj ve čtyřhře s dotací sto tisíc amerických dolarů (přes dva miliony a tři sta tisíc korun) a v žebříčku se posunula na sto šestnáctou pozici,“ napsala na úvod Škamlová na sociální sítě s tím, že oslovila Slovenský tenisový svaz, zda by ji podpořil.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 

28.06.2018 bol deň, kedy som oznámila koniec svojej singlovej kariéry a chcela sa naplno venovať štvorhrám, ktoré mi boli už od juniorských čias k srdcu bližšie. Síce to nebolo jednoduché rozhodnutie, niekde vo svojom vnútri som cítila, že to tak bude správne. To, že to nakoniec správne bolo, sa mi aj potvrdilo a ani nie mesiac od môjho rozhodnutia som vyhrala vo štvorhre turnaj s dotáciou 100,000 amerických dolárov a v rebríčku WTA sa posunula na 116 priečku. Všetko vyzeralo sľubne rozbehnuté a s mojimi hlavnými cieľmi, ktorými bola hlavne reprezentácia Slovenska na olympiáde a vo FED Cupe, som sa rozhodla osloviť o podporu Slovensky tenisový zväz. Myslela som si, že moje rozhodnutie podporia a dokonca aj trochu ocenia, keďže sme na Slovensku žiadnu hráčku, ktorá by sa chcela venovať štvorhrám nemali, opak bol však pravdou. Ich odpoveď, že som neperspektívna ma ani tak neprekvapila, no cirkus okolo FED Cupu v roku 2019 proti Rige, keď urobili všetky možné aj nemožné kroky k tomu, aby ma nemuseli nominovať, mi zobral všetku chuť. Verte mi, každý z nás veľmi rád reprezentuje Slovensko, ale bohužiaľ nie je náhoda, keď kvôli niektorým ľuďom stratí chuť reprezentovať aj náš momentálne najlepší deblista Filip Polášek. Nedá mi nespomenúť aj poslednú nomináciu priateľského FED Cupu proti Češkám. Oceňujem, že dávajú šancu mladým, ale v nominácii môže byť 5 hráčok a našu tretiu najlepšiu hračku Kristínu Kučovú ani neoslovili. Pri čítaní posledných článkov, kedy sa k problémom a k úpadku tenisu na Slovensku vyjadrili veľké mena nášho športu ako sú Vladimír Pláteník, Dominik Hrbatý, Filip Polášek môžme len všetci krútiť hlavou, akým zlým smerom sa náš tenis a zväz uberá. To, že brali za neperspektívnu mňa ešte beriem s rezervou, ale to, že medzi neperspektívnych zaradili v minulosti aj Dominiku Cibulkovú či Dominika Hrbatého? To už každému asi rozum neberie. Dnes sú to viac ako dva roky od môjho rozhodnutia venovať sa štvorhrám. Pred nedávnom sme s Terkou Mihálikovou ako neperspektívna dvojica vyhrali Privatbanka Open. Vo finále sme si mohli zahrať proti Belinde Benčič a byť jej cennými súperkami. Bol to pre mňa zážitok. ⬇️⬇️⬇️pokračovanie v komente

Příspěvek sdílený Chantal Skamlova (@chantal_skamlova),Čec 21, 2020 v 9:38 PDT

„Myslela jsem si, že mé rozhodnutí podpoří, a dokonce i trochu ocení, když jsme na Slovensku žádnou hráčku věnující se jen čtyřhře neměli, avšak opak byl pravdou. Jejich odpověď, že jsem neperspektivní mě ani tak nepřekvapila, ale cirkus kolem Fed Cupu loni v Rize, kdy udělali všechny možné i nemožné kroky, aby mě nemuseli nominovat, mi sebral veškerou chuť,“ přiznala Škamlová s tím, že však není jedinou hráčkou, ke které se svaz takto zachoval.

Neskutečně! Spolumajitelce fotbalového týmu jsou teprve dva roky

„Nedá mi nevzpomenout i na poslední nominaci přátelského Fed Cupu proti Česku. Oceňuji, že dávají šanci mladým, ale v nominaci může být pět tenistek a naši třetí nejlepší hráčku Kristínu Kučovou ani neoslovili,“ dodala Škamlová, která nechápe ani to, že v minulosti takto podobně svaz jednal i s bývalými největšími hvězdami Dominikou Cibulkovou a Dominikem Hrbatým. Svým vyjádřením by tak ráda přispěla k tomu, aby se takové situace už neopakovaly a možnost reprezentovat neměli jen někteří, ale všichni talenti.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.