Rubriky:

Tenis

Dluhy, dluhy, dluhy! Mizérie tenisové legendy se prohlubuje

24. července 2020 10:24 - Berlín/Praha

Finanční situace tenisové legendy Borise Beckera, kterou si způsobil nákladným životem a mizernými investicemi, je čím dál horší. V insolvenčním řízení trojnásobného wimbledonského vítěze byly podle informací německých médií nyní plně uznány nároky někdejšího Beckerova obchodního partnera Hanse-Dietera Clevena ve výši 37,7 milionu eur (přes miliardu korun).

 

Profimedia.cz

Na Beckera vyhlásil bankrot soud v Londýně v roce 2017 kvůli nesplacené půjčce ve výši 3,5 milionu eur (90,2 milionu korun) od soukromé banky Arbuthnot Latham & Co z roku 2015. Do insolvenčního řízení se následně přihlásil i Beckerův bývalý obchodní partner s mnohem vyšší pohledávkou.

„Můj klient nikdy neobdržel částky nárokované panem Clevenem, proto je tento nárok zcela neopodstatněný," hájil Beckera jeho advokát Christian-Oliver Moser. Tribunál to ale vidí jinak a lhůta pro vznesení námitky z Beckerovy strany již údajně vypršela.

Becker získal z dražby trofejí na umoření dluhu 19 milionů korun

Boris Becker opakovaně říká nepravdy, všechny pokusy o nalezení přátelského řešení ztroskotaly na jeho nespolehlivosti. Je mi líto, že to zašlo takhle daleko," říká 77letý byznysmen Cleven na adresu bývalé tenisové superstar.

Boris Becker.

Twitter@Tennis_Majors, Twitter

Dvaapadesátiletý Becker v rámci insolvenčního řízení uspořádal loni s cílem umořit část dluhů internetovou aukci, v níž dražil více než osm desítek předmětů ze své oslnivé kariéry, např. i trofej ze vítězství na US Open 1989, kde ve finále porazil Ivana Lendla. Výtěžek se nakonec vyšplhal přes 750 000 eur (více než 19 milionů korun).

mm, Sport.cz

  6:1, 5:5 Kr. Plíšková - Martičová 6:1, 5:5   probíhá
20200812T11:00:00+0200
Kr. Plíšková vs. Martičová
Kr. Plíšková vs. Martičová
Kr. Plíšková
Martičová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis